Vse bolj diši po klasičnem finalu

Odbojka 16. Mar 202422:45 > 22:51 0 komentarjev
Maša Pucelj
Maša Pucelj Foto: Aleš Fevžer

Odbojkarice Calcita Volleyja so na prvi polfinalni tekmi 1. DOL Sportklub za ženske premagale Sip Šempeter s 3:0 (25, 21, 17) in tako kot Nova KBM Branik prejšnji dan povedle v seriji z 1:0.

Tako kot Mariborčanke en dan prej so tudi Kamničanke upravičile vlogo favoritinj na prvi polfinalni tekmi državnega prvenstva. Še drugič v štirih dneh so premagale Sip Šempeter, po zmagi v polfinalu pokala s 3:1 so tokrat tekmece premagale s 3:0. A tudi tokrat ne povsem brez težav.

Še posebno so se morale Kamničanke, ki so nastopile nekoliko oslabljene, brez blokerk Sare Hutinski in Lucy Charuk, potruditi v prvem nizu. V njegovi prvi polovici so gostje že vodile tudi za šest točk, toda servisi Maše Pucelj so vzpostavili rezultatsko ravnotežje, blok Andjelke Radiškvić je pomenil izenačenje na 14. točki.

A odlepiti se domačim ni uspelo vse do konca. Imele so sicer prvo zaključno žogo, niso je izkoristile, enako je nekaj trenutkov pozneje veljalo za Savinjčanke, Pucelj je z blokom gostiteljicam priborila drugo zaključno žogo, ki jo je z asom izkoristila Radišković.

Slednja je as dosegla tudi za vodstvo 8:4 v drugem nizu, do konca pa gostjam vodstva z 2:0 ni uspelo ogroziti, Kamničanke pa so bile za tekmice premočne tudi od začetka do konca tretjega niza.