Bankirke po zanesljivi zmagi nadaljujejo evropsko sezono

Odbojka 21. Dec 202221:03 0 komentarjev

Odbojkarice Nova KBM Branika so tudi na povratni tekmi 1/16 finala pokala Cev premagale finski Pölkky Kuusamo. Domačo tekmo so dobile s 3:0 (21, 13, 24) in se prebile med 16 najboljših v tem tekmovanju.

Odbojkarice Nove KBM Branika so tudi na povratni tekmi šestnajstine finala pokala Cev premagale ekipo in Kuusama, a imele glede na gladko zmago na prvi tekmi na Finskem več dela od pričakovanj.

Varovanke Bruna Najdiča so v prvem nizu po uvodnem otipavanju ušle na 10:7, a vodstva niso uspele nadgraditi. Gostje s skrajnega severa Evrope so se spet približale na točko, gostiteljice pa so z delnim izidom 3:0 poskrbeli za domače vodstvo 20:16 in mirnejše nadaljevanje.

A gostje so niso dale, še znižale na 21:20 in 22:21, Monika Potokar pa je v končnici poskrbela za gladko zmago.

Drugi niz je bil popolnoma v znamenju domačih, ko so po 5:5 dosegle osem zaporednih točk. Najkasneje pri izidu 17:7 pa je bilo jasno, da je tudi ta del igre dobljen.

V tretjem nizu je po vodstvu z 19:15 kazalo, da bo dvoboja hitro konec. Štiri točke naskoka so imele Mariborčanke tudi pri 23:19, a je nezbranost gostiteljice skorajda prisilila v dodaten niz. Gostje so dosegle štiri točke zaporedoma, izenačile še na 24:24, končnica niza pa je vendarle pripadla domačim.

Najboljša posameznica na tekmi, ki je trajala 72 minut, je bila Lorena Lorber Fijok z 18 točkami.

Nova KBM Branik – Pölkky Kuusamo 3:0 (21, 13, 24)

Dvorana Lukna, gledalcev 350, sodnika: Grabovsky (Češka), Boris (Italija).

Nova KBM Branik: Mlakar 7, Milošič 5, Pogačar 2, Štampar 5, Klajžar, Lekše-Tali 1, Senekovič 2, Cikač, Farkaš, Ramić 2, Potokar 12, Lorber Fijok 18, Krajnc 1.

Pölkky Kuusamo: Jäppinen, Kylmäaho 3, Runnels 10, Vainikka 6, McKenzie 7, Yli-Sissala, Häkkinen, Rocha Marques de Azevedo 6, Rasinperä, Kallinen, Debell.