Civitanova povedla v finalu

Odbojka 14. Apr 202120:04 0 komentarjev
Civitanova
Civitanova

Na prvi finalni tekmi italijanskega odbojkarskega prvenstva je Cucine Lube Civitanova premagala Sir Safety Perugio s 3:1 v nizih.

Civitanova je v gosteh dobila prvo finalno tekmo z izidom 25:23, 22:25, 25:20 in 25:20 po 2 urah in 17 minutah igre.

Tekma je bila po pričakovanjih zelo izenačena. Prvi niz je bil izenačen do 19:19, nato pa so domači naredili dve ključni napaki pri servisu in gostje so niz dobili s 25:23.

V drugem nizu je Perugia do odločilne prednosti prišla z dobro igro v bloku sredi niza, ko je povedla z 18:12 in nato zdržala do konca – 25:22 in izenačenje na 1:1.

V tretjem nizu je Lube hitro povedel s 5:1, predvsem po zaslugi odličnega bloka. Gostje so v nadaljevanju niza fantastično zaključevali napadalne akcije (kar 70% uspešnost) in niz dobili s 25:20.

V četrtem nizu so domači preveč grešili, pri Civitanovi pa je blestela naveza De Cecco – Simon in gostje so vodili za šest (19:13). Perugii se je uspelo približati le na točko zaostanka (20:21), vendar je bila v zaključku Civitanova bolj zbrana v obrambi in napadu ter srečanje zaključila s štirimi zaporednimi točkami.

Za Civitanovo je Simon dosegel 17 točk, Juantorena 14, Leal 12 in Ryhlicki 11. Pri Perugii je Leon zbral 15 točk. Druga tekma finalne serije bo v nedeljo v Civitanovi.

Perugia in Civitanova se v finalu merita tretjič zapored. Leta 2018 je naslov osvojila Perugia, leto zatem pa Civitanova.