Eksplozija Roka Možiča za epski preobrat (VIDEO)

Odbojka 25. Jan 202418:00 0 komentarjev

Sijajni Rok Možič je v 16. krogu italijanskega Superlege popeljal do nove zmage. Devete v sezoni in sedme na zadnjih osmih tekmah Verončanov, kar le govori o tem, da kapetan Možič in druščina igrajo v izjemni formi.

Verona je po pričakovani proti Catanii odšla na težko gostovanje k odlični Monzi, ki se bo konec tedna v Bologni potegovala tudi za pokalno lovoriko, a Rok Možič in soigralci so kljub slabemu začetku na koncu prišli do odmevne zmage.

Monza je po tesnih končnicah dobila prva dva niza, tudi v tretjem nizu je vodila z 22:21, nato pa je z dvema asoma potek srečanja obrnil ravno kapetan Možič. 22-letni biser slovenske odbojke je bil na koncu najzaslužnejši, da je prišlo do epskega preobrata in zmage gostov s 3:2.

Slovenski reprezentant se je na koncu ustavil pri 25 točkah in bil zasluženo izbran tudi za igralca tekme (MVP). Mariborčan je v napadu dobil 38 žog, kar 20 jih je pretopil v točko, štiri točke je dodal še z asom in blokom. Tudi na sprejemu je kapetan Verone opravil odlično delo. Sprejel je 21 žog, naredil je le eno napako, daleč najmanj od fantov, ki so pri Veroni zadolženi za sprejem servisa.

Najlepše točke Roka Možiča proti Monzi:

Mujanović (znova) zgolj opazovalec

Pri Monzi Nik Mujanović po vzoru prejšnjih tekem v italijanski ligi ni dobil veliko priložnosti. V prvem nizu je enkrat taktično prišel na mrežo, da bi povišal blok, a ga je trener tako hitro zamenjal.

Trentino v Bologno v izjemni formi

Trentino melje naprej – 16 tekma, 15 zmaga. Zadnji je moč ekipe iz Trenta, ki smo jo lahko pred dnevi občudovali tudi v Tivoliju, občutil Milano. Jan Kozamernik je pri zmagi brez izgubljenega niza dosegel sedem točk – 5 točk v napadu in dve z blokom.

Jan Kozamernik
Jan Kozamernik Foto: Aleš Fevžer

Zmage se je s Perugio veselil tudi Gregor Ropret, a slovenski podajalec pri slavju nad Tarantom ni dobil priložnosti za igro.

Tekme pokala na Sportklubu

Konec tedna bo v Italiji na sporedu zaključni turnir pokala v Bologni. V prvem polfinalu se bosta pomerila Trentino in Monza, v drugem pa še Perugia in Milano. Vse tekme italijanskega pokala si boste lahko ogledali na kanalih Sportkluba.