Neprepričljivi Poljaki pokazali, da Srbi niso brez možnosti

Odbojka 10. Sep 202323:13 > 23:25 0 komentarjev
Poljska odbojka

Odbojkarji Srbije so v osmini finala EuroVolleyja 2023 upravičili vlogo favorita. V Bariju so zanesljivo s 3:0 (21, 24, 21) ugnali Češko. V četrtfinalu se bodo merili s Poljsko, ki so imeli na večerni tekmi z Belgijci več težav, kot je marsikdo pričakoval.

Poljaki so se v prvih dveh nizih poigrali z Belgijci, nato pa je v tretjem nizu poljski selektor Nikola Grbić skušal nekaj priložnosti ponuditi tudi izkušenemu Bartoszu Kureku in Karolu Klosu, kar se mu je hitro maščevalo. Belgijci so se vrnili v igro ter samozavestno nadaljevali. Sprejem je bil izjemen, pokati pa je začelo tudi v napadi.

Belgijci so dobili tretji niz s 25:23, nato pa predvsem na krilih danes rezervnega korektorja Jolana Coxa pretili vse do konca tudi v tretjem. Poljake je moral s servisi reševati tudi Wilfredo Leon, ki je bil v vlogi rezervista, na koncu pa so se Poljaki rešili z dobro igro v blokom. Odločilno žogo za zmago so poljskim odbojkarjem z zgrešenim servisom podarili kar Belgijci.

Pri Poljski sta bila s 16 točkami najboljša Lukasz Kaczmarek in Aleksander Sliwka, pri Belgiji pa je toliko točk dosegel Mathijs Desmet.

Srbi brez težav

Na prvem nedeljskem dvoboju osmine finale so Srbi upravičili vlogo favorita. Varovanci Igorja Kolakovića, nekdanjega trenerja ACH Volleyja, so imeli nadzor nad rezultatom od začetka do konca tekme. Prvi niz so dobili prepričljivo, še najbolj pa je bil izenačen drugi niz, v katerem so jim Čehi ves čas dihali za ovratnik. A prehiteti jim jih ni uspelo, prav tako pa tekmecev niso resno ogrožali niti v tretjem.

S 14 točkami je bil najučinkovitejši korektor Aleksandar Atanasijević, Pavle Perić jih je dodal 12.

Slovenci so se med najboljših osem uvrstili po pravem trilerju. Turke so namreč premagali s 3:2 v nizih, potem, ko so že zaostajali z 2:0. V četrtfinalu jih čaka Ukrajina.