Slovenke z zmago proti Avstriji na pragu EuroVolleyja

Odbojka 25. Avg 20227:55 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je v Gradcu po pravem maratonu ugnala Avstrijo (3:2) in si na široko odprla vrata, ki vodijo na EuroVolley.

Slovenske odbojkarice tokrat v Gradcu niso ponovile igre iz Maribora, ko so bile za razred boljše. V izredno izenačenem dvoboju so bile res razigrane v prvem in zadnjem nizu. Popolnoma brezglava je bila slovenska igra v drugem, predčasno pa bi reprezentantke lahko dobile četrti niz, ko so imele pri 24:22 dve zaključni žogi, tudi ponujeno darilo z avstrijske strani, a so dvoboj v podaljšku izgubile. V skrajšanem petem nizu so si Slovenke hitro priigrale odločilno prednost.

Slovenija odbojka ženske

Bonitta: Naša strategija ni delovala

“Naša druga tekma proti Avstriji bi morala biti drugačna. Nismo igrali prav dobro, še posebej v drugem nizu, ko nas je zmanjkalo na sprejemu in naša strategija ni delovala. V končnici četrtega niza smo si privoščili čudne napake, ki so bile posledica velike nervoze. A pustimo to za sabo, pomembno je, da smo zmagali s 3:2 in da smo peti niz odigrali zelo dobro. Na tem bomo gradili,” je po novi zmagi nad Avstrijkami dejal slovenski selektor Marco Bonitta.

Slovenke blizu tretjemu nastopu na EP

Slovenske odbojkarice so dosegle še drugo načrtovano zmago in se močno približale nastopu na EP. Tja bosta potovali prvi dve ekipi iz skupine, po prvih dveh krogih pa imajo po dve zmagi po pričakovanjih reprezentanci Azerbajdžana in Slovenije. Že v soboto odbojkarice čaka gostovanje pri zadnjeuvrščeni ekipi Gruzije v Tbilisiju.