Italijani nerešljiva uganka za blede Slovence (VIDEO)

Odbojka 7. Jul 20237:25 > 15:52 0 komentarjev
Slovenija, Italija, odbojka

Slovenska odbojkarska reprezentanca, ki si je že zagotovila nastop na zaključnem turnirju v Gdansku, je na tretjem predtekmovalnem turnirju na Filipinih vpisala še četrti poraz. Po Bolgarih, Brazilcih in Poljakih so bili od njih boljši tudi svetovni in evropski prvaki Italijani, ki so zmagali z gladkih 3:0 (13, 22, 17).

Čeprav so jim na nasprotni strani mreže stali aktualni svetovni in evropski prvaki, so Slovenci v dvoboj vstopili dobro. Na uvodu niza so povedli s 4:2, a so Italijani hitro pokazali zobe, dosegli tri točke zapored in prešli v vodstvo s 7:5. Ko so Slovenci storili še nekaj nespametnih napak, se je vodstvo zahodnih sosedov začelo naglo povečevati in na polovici niza naraslo na plus pet (12:7). Slovenskim odbojkarjem igra nikakor ni stekla, kar je tekmec znal izkoristiti in prvi niz dobil s kar 25:13!

Končnica prvega niza:

Precej bolje je Slovenija začela drugi niz. Napak v njeni igri je bilo manj, stekel pa je tudi napad. Ko je Jan Kozamernik vpisal svoj prvi blok na tekmi, se je na semaforju izpisal izid 10:6 za Slovenijo, a je nemudoma sledil odgovor Italijanov, ki so zaostanek spremenili v vodstvo z 12:11. Nadvse izenačeno je bilo tudi v nadaljevanju, saj sta se ekipi večkrat izmenjali v vodstvu, a si nobena ni uspela ustvariti občutne prednosti. V končnico sta reprezentanci vstopili poravnani (20:20), a v igro Slovencev so se znova prikradle napake, tehtnica pa se je tako prevesila na stran Italijanov, ki so povedli z 2:0 v nizih (25:22).

Končnica drugega niza:

Kljub visokemu zaostanku se Slovenci niso predajali. Podobno kot v drugem nizu so tudi v tretjem držali priključek s svetovnimi prvaki, a le do izida 13:13. Sledile so tri zaporedne točke Italije, po asu Yurija Romana pa je njena prednost znašala še točko več. Italijani so blesteli v vseh elementih odbojkarske igre, popuščali pa niso niti v končnici, ko so imeli kar osem zaključnih žog. Izkoristili so že drugo in tekmo mirno pripeljali do konca za prepričljivo zmago brez izgubljenega niza (25:17).

Italijani so Slovenijo premagali še petič zapored in jo prehiteli tudi na lestvici. Ob treh porazih, dva so zabeležili na začetku tekmovanja, ko še niso bili v polni postavi, imajo osem zmag.

Končnica tretjega niza:

Dvorana SM Mall of Asia, sodnika: Akinci (Turčija), Al Blooshi (ZAE).

Slovenija: Pajenk 2 (1 blok), Planinšič, Kozamernik 2 (1 blok), Kök, Toman, Štalekar 4, Koncilja, Kovačič,
Ž. Štern 2, Ropret, Urnaut 10, Čebulj 13 (3 bloke, 1 as), Možič 6 (1 blok), Mujanovič.
Italija: Michieletto 13 (3 bloke, 1 as), Gianneli 3, Sbertoli, Scanferla, Bottolo, Galassi 5, Lavia 13 (5 blokov, 1 as), Romano 16 (2 bloka, 3 ase), Russo 8 (4 bloke, 1 as), Rinaldi, Piccinelli, Sanguinetti, Mosca, Sala

Poljaki boljši Brazilije, Japonci meljejo naprej

V derbiju dneva je Poljska tako kot Italijo premagala še drugo velesilo Brazilijo. Tudi njim so Poljaki, ki bodo gostili zaključni turnir, dopustili le niz.

Srbi so se ponoči razveselili pomembne zmage nad Kubo in tako ostajajo v igri za odhod v Gdansk. Bolgari so bili boljši Irana, vodilni Japonci pa so svoj niz neporaženosti nadaljevali Nizozemska.

Liga narodov 2023, tretji teden (3. dan)