ACH Volley nemočen proti Trentinu, podvig Šterna in Pajenka

Liga prvakov 12. Jan 202410:00 > 14:00 0 komentarjev

ACH Volley tudi po petem krogu lige prvakov ostaja brez zmage. V Tivoliju je moral tokrat stisniti desnico Trenitnu (3:0), ki je prišel še do pete zmage v skupinskem delu in le potrdil najboljše izhodišče.

Zadnje domače tekme v letošnji ligi prvakov se je trener Ljubljančanov Radovan Gačič lotil v nekoliko spremenjeni postavi. Na mestu organizatorja igre je začel novinec Ivan Marković, na mestu sprejemalca pa po dolgem času tudi nekdanji slovenski reprezentant Alen Šket. Šketu je na sprejemu delal Jan Pokeršnik, na mestu blokerja sta bila standardna Matic Videčnik in Danijel Koncilja, na mestu korektorja pa talisman ekipe Nikola Gjorgiev. Naloge libera je opravljal Jani Kovačič.

Trentino je začel v praktično v svoji najmočnejši postavi. Le prvega moža prve ekipe Alessandra Michielletta je zamenjal Giulio Magalini, nekdanji soigralec Roka Možiča pri Veroni. Trentino je v srečanje vstopil odločno, brez podcenjevanja in to se je poznalo tudi na rezultatu. Italijani so imeli varno prednost, vodili so s 14:9, ko je so začeli oranžni zmaji igrati bolje in loviti favorita. Po bloku Kamilu Rychlickiju in točki Gjorgieva so Ljubljančani celo povedli z 19:17 in gostujočega trenerja Fabija Solija prisilila, da svoje izbrance poklical na zagovor.

Italijani ob koncu niza ustavili Šketa

Pri 22:22 so gostje v bloku ujeli Gjorgieva, a je Makedonec že v naslednji akciji poskrbel za izenačenje na 23:23. Pred nami je bilo napeta končnica, ekipi sta se izmenjevali v vodstvu. Pol koraka prednosti je imel slovenski prvak. Po točki Šketa je povedel s 27:26, a se gostje niso dali. Izenačil je luksemburški orjak Rychlicki. Po odlični igri v polju domačih je imel Šket priložnost, da ACH popelje v vodstvo z 31:30, a je po prejetem bloku povedel Trentino. Šket je imel dva popravna izpita, a tudi tokrat ni šlo. Za točko in prvi niz ga je blokiral podajalec ekipe iz Trenta Riccardo Sbertoli (32:30).

Trenerja pred drugim nizom nista nič spreminjala, Trentino pa je tako kot v prvem nizu pri 2:2 odlepil za nekaj točk, a tokrat prednosti niso izpustili iz rok. Za nekaj upanja je z asom za znižanje na 14:17 poskrbel Šket, žal pa so sledile dve lastni napaki domače ekipe in Italijani so povedli na neulovljivih 20:14. Italijanski prvaki so niz zaključili s točko Rychlickega in blokom Marka Podraščanina, ki je z enojnim blokom ustavil Videčnika (25:16).

ACH Volley je stik z velikimi favoriti držal do 7. točke, nato pa so sledile tri točke Trentina. In na koncu se je izkazalo, da je bila to prednost tudi odločilna. Gostje so se povsem sprostili, Davide Lavia je blestel v napadu, Kozamernik pa v bloku. Ravno bo pošastnem bloku slovenskega blokerja Gjogievu je Trentino povedel s 16:11, Gačič pa je nalet prvakov iz Italije skušal prekiniti s “minuto” odmora. Po posvetu se je ACH Volley približal na tri točke, a bližje odlični italijanski vrstni ni mogel.

Trentino je po zmagi v Tivoliju s 3:0 v nizih prišel še do pete zmage v skupini, ACH Volley pa pred zadnjim krogom ostaja brez točk. Oranžne zmaje za konec letošnje lige prvakov čaka še gostovanje v Franciji pri Toursu.

Kvaliteta je krepko na strani Trentina

“Težava ni bila končnica niza, v težavah smo se znašli prej. Pri deseti točki so nam pobegnili za štiri ali pet točk. Vesel sem, da smo se uspeli vrniti, nato pa je odločala ena žoga. Ena sem, ena tja. Odlično so tudi servirali, smo pa imeli tudi sami tri napade, ko bi lahko že prej povedli, a Trentino se je fantastično ubranil. Škoda, da smo se zataknili na sredini niza, a nimamo kaj, v končnici pa se je odvilo, kot se je. Roko na srce je malo možnosti, da bi se v primeru naše zmage v prvem nizu, tekma povsem obrnila, a nikoli ne veš. A realno je kvaliteta kar krepko na strani Trentina. Ne vem, koliko bi bil rezultat, a mislim, da bi Trentino na koncu vseeno prevesil tehtnico na svojo stran. Čaka nas še ena tekma, tako kot vse do zdaj bomo igrali na zmago. To je bil tudi cilj, preden smo začeli s tem tekmovanjem. V prihodnjem tednu bo naša naloga, da mlajše igralce ponovno spravimo v pogon in z nekoliko širšim repertoarjem v Franciji rezultatsko pokažemo več,” je po tekmi z italijansko ekipo povedal trener ACH-ja Radovan Gačič.

Arcada sklatila Lube, Slovenca sklatila Zakso

Dvoboj bo na sporedu v sredo ob 18. uri, že v torek pa se bosta v skupini B za končno drugo mesto udarila Tours in Resovia Klemna Čebulja. Poljaki bi morali zmagati, a si bili francoski prvaki še drugič premočni. Klemen Čebulj je za poljsko ekipo dosegel 11 točk.

V torek je bil na delu tudi Urban Toman, ki je z romunsko Arcado po petih nizih porazil italijansko Lube Civitanovo ter se razveselil druge zmage v skupinskem delu. Romunski predstavniki so zdaj pri štirih točkah.

V sredo se je z Berlinom na Portugalskem pomembne zmage veselil Sašo Štalekar ter tako naredil pomemben korak proti izločilnim bojem.

V četrtek sta bila na delu še zadnja slovenske legionarja. Olympiacos je v ligo prvakov vstopil v s tremi zaporednimi porazi, zdaj pa je prišel še do druge zaporedne zmage. V Pireju je s 3:0 v nizih padla branilka naslova Zaksa. Tonček Štern je k zmagi prispeval deset točk, Alen Pajenk pa ni dobil priložnosti za igro.