Gladka zmaga Mariborčanov, Kamničanke ugnale vodilno ekipo

Odbojka 25. Jan 202319:59 0 komentarjev

Odbojkarji Merkur Maribora so na četrtem turnirju srednjeevropske lige v Kaštel Starem premagali Union Raiffeisen Waldviertel s 3:0 (21, 22, 18). Odbojkarice Calcita Volleyja so na tretjem turnirju srednjeevropske lige v Mariboru premagale Swietelsky Bekescsaba s 3:1 (-23, 22, 23, 18).

Odbojkarji Merkur Maribora so na osmi tekmi srednjeevropske lige zabeležili četrto zmago, s katero so se prebili na peto mesto lestvice, tik za tokratnim avstrijskim tekmecem. Večjih težav, da so prišli do 13. točke v ligi niso imeli.

V prvem nizu so vodili že za pet točk, v končnici so se jim Avstrijci približali le na dve, a as Gregorja Pernuša je dokončno odločil niz. Podoben potek je imel tudi drugi niz, v tretjem pa so bili Slovenci prepričljivo boljši. Statistika je pokazala, da so bili varovanci Sebastijana Škorca boljši v vseh pomembnejših odbojkarskih elementih.

Štajerci se bodo v četrtek pomerili še z domačo Mladostjo Ribola, ki ne bi smela predstavljati težav, saj je v torek izgubila proti Waldviertlu.

Odbojkarice Calcita ugnale vodilne Madžarke

Slovenske odbojkarske prvakinje, ki so le dan pred tem izgubile slovenski derbi z Mariborom Branikom, so na svoji tretji tekmi lige prišle do druge zmage v srednjeevropski ligi. Ugnale so madžarsko ekipo Swietelsky Bekescsabo, ta je do te tekme dobila vse štiri obračune in bila vodilna ekipa lige.

Kamničanke so igrale v praktično isti postavi kot proti Mariborčankam, brez Maše Pucelj in Lucy Charuk, prvo je na mestu sprejemalke tokrat odlično zamenjala Ana Marija Vovk, ki je bila z 19 točkami najučinkovitejša igralka tekme, dosegla je 19 točk, v statistiko je vpisala dva asa in tri bloke. Andjelka Radišković jih je dodala 16.

Tekma je bila sicer izenačena, obe ekipi sta točke dosegali v serijah. Bržkone je bil odločilen tretji niz, v katerem so Madžarke vodile s 7:2, Kamničanke z 18:16, pred končnico pa je bilo 20:20, nato tudi 23:23, zadnji točki tekmi pa je dosegla junakinja Vovk.

Kamničanke so tako končale turnir v Mariboru, Madžarke pa se bodo v četrtek merile z gostiteljicami.