Najboljši, ko je bilo najbolj potrebno (VIDEO)

Odbojka 11. Dec 202220:01 0 komentarjev

Verona je na zadnjih petih tekmah italijanske Superlege prišla še do četrte zmage. Eden glavnih razlogov za veseljem Verončanov pri Cisterni pa je bil kdo drug kot Rok Možič.

Verona je v 11. krogu italijanskega prvenstva gostovala v Palasport v Latini in prišla še do sedme zmage v sezoni. V prvem nizu je Verona naravnost blestela in domačim dopustila le 13 točk. Niz je s štirimi zaporednimi asi zaključil ravno Rok Možič.

V nadaljevanju so se gostje ustavili ter celo dopustili, da je Cisterna povedla z 2:1 v nizih, a Verona, ki ima v tej sezoni v ekipi tudi izjemna Noumoryja Keitaja in Maksima Sapožkova, se je vrnila, nato pa več pokazala tudi v petem nizu in se veselila končne zmage.

V tie-breaku je ponovno na sceno stopil 20-letni slovenski reprezentant, ki je bil tiste minute nezgrešljiv, točko za 15:13 pa je z blokom prispeval 220 cm visoki ruski velikan Sapožkov.

Štirje zaporedni asi Roka Možiča:

V napadu bolj zadržan kot običajno

Možič se je na koncu ustavil pri 19 točkah. V napadu sicer ni bil tako razpoložen kot običajno. V 29 napadih je dosegel “le” 12 točk, zato pa je toliko bolj blestel pri začetnem udarcu, kjer je, kot rečeno, dosegel štiri točke, tri pa je dodal še z blokom.

Keita se je ustavil pri 27 točkah, Sapožkov pa je izenačil učinek Možiča z 19 točkami. Verona je z novo zmago na tretjem mestu prehitela dosedanji tretjeuvrščeni Trentino, pred njo ostajata le še Modena in neporažena Perugia Gregorja Ropreta.

Vse točke Roka Možiča proti Cisterni:

Naslednji tekmec: Piacenza

Naslednji tekmec Verone bo močna Piacenza, ki v zadnjem obdobju močno dvignila svojo formo. Spomnimo, za Piacenzo igrajo v tej sezoni zvezdniki Ricardo Lucarelli, Robertlandy Simon in Yoandy Leal, korektor pa je svetovni prvak Yuri Romano. V tej sezoni sta se ekipi že pomerili, v začetku oktobra je bila po pravi drami in petih nizih boljša Verona. Možič je takrat dosegel 21 točk.