Podvig Bogdana Kotnika v pokalu challenge

Odbojka 22. Dec 202313:41 0 komentarjev
Bogdan Kotnik
Bogdan Kotnik Foto: CEV

Romunska Steaua, ki jo vodi slovenski strokovnjak Bogdan Kotnik, ostaja v evropskem tekmovanju. Kljub temu, da proti odličnemu nemškemu Giesnu ni bila favorit, je Kotnikova četa v Bukarešti nadomestila zaostanek in se uvrstila med osem najboljših ekip v pokal challenge.

Grizliji iz Hildesheima, sicer tretjeuvrščena ekipa nemškega prvenstva, so se po tesni zmagi pred domačimi gledalci (3:2), v Bukarešto odpravili z minimalno prednostjo, a Bogdan Kotnik in sodelavci so se na povratni tekmi na Nemce odlično pripravili in prišli do zasuka.

Povratni obračun Steaua ni odprla najbolje, Grizliji so pokazali zobe tudi na gostovanju in po osvojenem prvem nizu stopili še korak proti četrtfinalu, a Romuni so odgovorili na najlepši možen način in se s tremi zaporednimi nizi po preobratu veseli napredovanja.

Pri domačih sta blestela Mircea Peta z 22 točkami in Lukasz Wiese z 19. Pri gostih je bil tako kot na prvi tekmi najboljših Michiel Ahly (23 točk).

Steaua sicer v izenačeni romunski ligi, kjer igrata tudi Dejan Vinčić (Rapid) in Urban Toman (Galati), zaseda šesto mesto. Imajo šest zmag in štiri poraze. V pokalu ostaja v igri za lovoriko, saj se je uspešno prebila na zaključni turnir četverice. Kako je bilo v pretekli sezoni? Kotnik je po 32 letih je Steauo popeljal v finale romunskega prvenstva, v pokalu in superpokalu je svojil tretji mesti, v pokalu Challange pa je bil na koncu peti.

Pred Steauo težko delo

Steaua v boju za polfinale čaka morda najtežja možna ekipa, presenečenje poljske lige Projekt iz Varšave, ki je na poti do četrtfinala izločili tudi kamniški Calcit. V poljskem prvenstvu so na 12 tekmah zabeležili 11 zmag, enako kot vodilni Jastrzebski.

Nik Mujanović
Nik Mujanović Foto: CEV

Med osem najboljših se je z Monzo zanesljivo prebil tudi Nik Mujanović. Italijanski prvoligaš je po zmagi s 3:2 v Atenah grški Panathinaikos doma odpravil brez izgubljenega niza. Mladi slovenski korektor, ki se je na kontroverzen način iz Kamnika preselil v Italijo, je dobil nekaj drobtinic v zadnjem, tretjem nizu. V štirih napadih je dosegel dve točki.

V četrtfinalu se bo Monza pomerila z Levskim iz Sofije, ki je na poti v četrtfinale izločil Dinamo iz Bukarešte.