ACH Volley in Sašo Štalekar med štirimi najboljšimi

Odbojka 9. Feb 202223:00 > 23:23 0 komentarjev

ACH Volley se je uvrstil med štiri najboljše v evropskem pokalu Challenge. Oranžni zmaji so po zmagi na Azorih (3:2) portugalsko zasedbo AJF Bastardo v Tivoliju ugnali s 3:1 v nizih in potrdili nastop v polfinalu.

ACH Volley je v po minimalni zmagi sredi Atlantika potreboval minimalno zmago tudi v Tivoliju, če se je želel izogniti zlatemu nizu, a oranžni zmaji so na izjemen način odprli tekmo in portugalskega predstavnika v prvem nizu odpihnili s 25:9. V drugem je Fonte Bastardo pokazal več in po napeti končnici izenačil na 1:1, a na koncu se je izkazalo, da je bilo tudi vse, saj so naslednja dva niza spet dobili domači odbojkarji in z že 37. zmago v sezoni (op. p. še vedno so neporaženi) potrdili mesto v polfinalu pokala Challenge.

ACH Volley: Pernuš, Šket 13, Rutar 1, Mašulović 9, Todorović 1, Peruničić, Okroglič 10, Kovačič, Gjorgiev 27, Videčnik 10, Kök

Fonte Bastardo: Velazquez, Gomez, Bermudez 17, Neves 1, Cunha, Del Valle Villalobos, Cardoso 16, Goncalves 12, Günthör 4, Ferreira Da Silva, Pereira 12, Valencia.

Kovačič: Zasluženo smo zmagali

“Začeli smo odlično. Blesteli na začetnem udarcu in kar malce šokirali nasprotnika. Kasneje v tem elementu nismo več imeli take prednosti, a menim, da smo zasluženo zmagali. Pojavljale so se tudi napake, ki se nam ne dogajajo pogosto, a verjamem, da bomo tudi popravili na naslednjih tekmah,” je po velikem uspehu Ljubljančanov povedal Jani Kovačič.

Pri Ljubljančanih je s 27 točkami blestel makedonski korektor Nikola Gjorgiev, Alen Šket jih je dodal 13, po 10 pa Jure Okroglič in Matic Videčnik.

Za vstop v finale se bo ACH Volley pomeril s francoskim Narbonnejem, trenutno četrtouvrščeno ekipo francoskega prvenstva. Prva tekma polfinala bo 23. februarja v Ljubljani.

Zlati niz osrečil Panathinaikos

Grški Panathinaikos se je v Španijo podal z lepo prednostjo – v Atenah je slavil s 3:1 v nizih – a na gostovanju mu ni šlo po načrtu. Po gladki zmagi Teruela v rednem delu je o potniku v polfinale odločal zlati niz. Kljub trem suvereno izgubljenim nizom so Grki v njem strnili vrste in se z rezultatom 15:11 razveselili polfinala. Slovenski reprezentant Sašo Štalekar je za Atenčane odigral celotno srečanje in dosegel 10 točk.