ACH Volley sredi Atlantika do izjemnega izhodišča

Odbojka 3. Feb 20226:50 > 7:05 0 komentarjev
ACH Volley je dobil tudi 35. tekmo v sezoni, ostaja neporažen. Foto: Alen Hadžić

ACH Volley je na prvi četrtfinalni tekmi pokala Challenge s 3:2 v nizih premagal portugalsko zasedbo AJF Bastardo in tako pred povratno tekmo naslednjo sredo v Tivoliju iztržil zelo ugoden izid.

Odbojkarji ACH Volleyja nadaljujejo zmagovito serijo v sezoni, v kateri še niso zabeležili poraza. Na gostovanju na oddaljenih Azorih so še še enkrat več rešili iz težkega položaja. Zaostajali so z 1:2 v nizih, bili tudi v četrtem v zaostanku, a so v odločilnih trenutkih odigrali vsaj približno tako, kot znajo, in prišli pred prag polfinala v pokalu Challenge.

A.J. Fonte Bastardo Azores: Velazquez Escalante 5, Gomez, Bermudez 16, Neves, Cunha 2, Del Valle Villalobos, Cardoso 20, Goncalves 3, Gunthor 4, Ferreira Da Silva 9, Pereira 10, Valencia Gonzalez 6. Trener: Joao Coelho.

ACH Volley Ljubljana: Pernuš, Šket 6, Rutar, Mašulović 16, Todorović 1, Peruničić, Okroglič 11, Kovačič (L), Gjorgiev 24, Pokeršnik 5, Videčnik 6. Trener: Mladen Kašić.

Dvakrat so zaostajali

Domači odbojkarji so po hudem boju dobili prvi niz s 25:23 in napovedal, da ACH Volleyju ne bo lahko. Oranžni zmaji so v drugem nizu pokazali zobe in izenačili na 1:1, a v tretjem smo spet spremljali dramo in tako kot v prvem nizu je tudi ta pripadla domačemu Bastardu. Vnovičen zaostanek Ljubljančanov ni zmedel. Kljub malce slabšemu začetku četrtega niza (6:10) so na koncu suvereno izenačili, nato pa več znanja in moči pokazali tudi v petem nizu in zmagali s 3:2 v nizih, kar jih pred povratnim obračunom v Tivoliju lahko navdaja z optimizmom.

Kašić: Naredili smo velik korak

“Lepa zmaga proti dobri ter zelo borbeni ekipi Fonte Bastarda. Imeli smo težave v prvem nizu, saj smo prevečkrat servirali na njihovega prostega igralca, kar ni bil del dogovora pred tekmo. Velika zmaga in izjemna zbranost igralcev po zaostanku z 2:1 v nizih. Naredili smo velik korak in opravili veliko delo, ki pa ga bo potrebno dokončati na povratni tekmi v Ljubljani,” je po zmagi sredi Atlantika povedal trener ACH-ja Mladen Kašić.

Odlično kaže tudi Štalekarju

Po prvi tekmi odlično kaže slovenskemu reprezentantu Sašu Štalekarju in Panathinaikosu. Grki so v Atenah slavili s 3:1 v nizih, slovenski bloker pa je dosegel osem točk. Kar tri z začetnim udarcem.