Za pokalno lovoriko ACH in Calcit!

Odbojka 28. Apr 202123:30 > 29. Apr 2021 0:12 0 komentarjev
ACH Volley Ljubljana
Oranžni zmaji lovijo četrto zaporedno pokalno lovoriko. Foto: ACH Volley Ljubljana

V Črnučah se je s polfinalom nadaljeval zaključni turnir slovenskega pokala. Branilec naslova ACH Volley je v prvem polfinalu premagal Salonit Anhovo s 3:0 v nizih (23, 23, 21), Calcit Volley, ki je v torek izločil novega državnega prvaka Merkur Maribor, je v drugem dvoboju odpihnil kranjsko Hišo na kolesih Triglav (3:0). Veliki finale bo na sporedu v petek ob 18. uri tudi z neposrednim prenosom na Sportklubu 3.

V prvem polfinalu dvoma o zmagovalcu ni bilo. Odbojkarji ACH Volleyja, ki so pred dnevi izgubili domače prvenstvo proti Mariboru, so proti Salonitu zmagali brez izgubljenega niza. Še največ dela so imeli v prvem nizu, ko so zaostajali že 11:16, a nato strnili vrste in niz dobili s 25:23. Drugi niz je bil najmanj izenačen, saj so Ljubljančani praktično ves čas vodili in ga na koncu dobili z enakim nizom kot prvega. V tretjem je bila končna razlika najvišja, pa čeprav so odbojkarji Salonita vodili z 8:5 in 19:17, toda na koncu je ACH zmagal in se uvrstil v pokalni finale brez izgubljenega niza.

Kamničani prepričljivo boljši od Triglava

Njegov petkov nasprotnik bo kamniški Calcit Volley, ki v polfinalnem obračunu ni imel enakovrednega tekmeca. Kranjsko Hišo na kolesih Triglav je premagal s 3:0, še najmanjša razlika je bila v prvem nizu (25:20), čeprav so v tem delu tekme Kranjčani vodili le enkrat – pri izidu 6:5. Drugi niz so Kamničani dobili še prepričljivejše (25:17), dokončne dvome pa razblinili v tretjem nizu, ko so povsem nadigrali Triglavane in ga dobili kar s 25:12. Kamnik je po suverenih zmagah nad Merkur Mariborom in Hišo na kolesih odločno napovedal borbo za lovoriko.

Oranžni zmaji lovijo četrto zaporedno lovoriko

ACH Volley in Calcit sta stara znanca borb za pokalno lovoriko. V štirih finalih v zadnjih petih letih so si Ljubljančani in Kamničani po dva naslova. Oranžni zmaji lovijo četrti zaporedni pokalni naslov, skupno 13. Calcit Volley je doslej zmagal trikrat, nazadnje v sezoni 2016/17.