Sloveniji tri odličja v paraodbojki na mivki

Odbojka 29. Jul 202122:24 > 22:32 0 komentarjev

Slovenske ekipe so se na Pogačarjevem trgu v okviru Lidl Slovenija Odprtega prvenstva v paraodbojki na mivki veselile treh medalj. Slovenske paraodbojkarice sede so osvojile zlato in srebro, medtem ko so njihovi kolegi v močni mednarodni konkurenci osvojili tretje mesto.

Estonija in Slovenija 3 sta se uvodoma pomerili za 5. mesto, uspešnejši so bili gostje. Sledila je tekma za 3. mesto, na kateri sta se pomerili Slovenija 1 in Slovenija 2. V prvem nizu je bila s 21:17 uspešnejša naša prva ekipa, a je v naslednjem setu druga ekipa uprizorila preobrat in slavila s 21:15. V odločilnem nizu je prva ekipa odločno začela in ni dovolila presenečenja ter se z rezultatom 15:6 veselila bronaste kolajne.

Sebastjan Osrecki je bil dosežka zelo vesel: “Sicer smo pred turnirjem upali na finale, a zdaj moram priznati, da smo zadovoljni tudi s tretjim mestom. Turnir je dobra dopolnitev k dvoranski odbojki, saj je organiziran v obdobju, ko z reprezentanco ne tekmujemo. Prepričan sem, da ima paraodbojka na mivki svetlo prihodnost.”

Ob Osreckem so se odličja veselili še Tomi Jakša, Sašo Korun in Matic Keržan. Za Slovenijo 2 so nastopili Marko Zupančič, Marko Pokleka, Matjaž Majdič in Vaso Popadić.

Zmage z 2:0 (21:16, 21:17) se je po napetem finalnem obračunu veselila Latvija, drugo mesto je osvojila Srbija.

Slovenke na vrhu: “Ko zmagaš, je vse še toliko lepše”

V ženskem delu tekmovanja sta se dve slovenski in ena hrvaška ekipa pomerili za mesto v finalu. Najprej je Slovenija 1 z 21:9 in 21:13 premagala Slovenijo 2, vendar je naša druga ekipa že na naslednji tekmi z 21:19 in 21:11 premagala Hrvaško. Slovenija 1 je proti hrvaški ekipi ponovno slavila z 21:9 in 21:13 ter tako poskrbela za slovenski finale, kjer sta ekipi prikazali zelo izenačeno predstavo.

V končnici prvega niza je Slovenija 1 nanizala nekaj točk in slavila z 21:17. Odbojkarice druge ekipe so se borile po svojih najboljših močeh, a so kljub temu morale priznati poraz z 21:14. Članica zmagovalne ekipe Tija Vrhovnik je bila zelo vesela mednarodnega turnirja na domačih tleh: “Gre za prvi mednarodni turnir, ki pa je hkrati zame prvo tekmovanje v odbojki sede na mivki. Občutki so neverjetni, že šport sam po sebi je zelo dober, ko pa še zmagaš, pa je vse še toliko lepše. Vesela sem, da so gledalci vse to videli in uživali v naših igrah. Upam, da bo v prihodnje organiziranih čim več takih tekmovanj.”

V moški konkurenci najboljši Poljaki, Slovenci peti

Za začetek tekmovanja v paraodbojki na mivki stoje so Slovenci z 21:11, 24:26 in 15:11 premagali Hrvate in osvojili 5. mesto. Na tekmi za tretje mesto sta Madžarska in Slovaška prikazali zanimivo predstavo. Madžari so se trudili, a so se Slovaki izkazali za previsoko oviro in se veselili brona.

V finalnem obračunu sta Italija in Poljska postregli s pravim odbojkarskim spektaklom. Dolge izmenjave žog in atraktivna reševanja so navdušila publiko na Pogačarjevem trgu, v končnici prvega niza pa so bili uspešnejši Poljaki, ki so slavili z 21:17. V drugem nizu so Poljaki zaigrali še močneje in se z 21:9 veselili zlate medalje.

Odigrana je bila tudi tekma v paraodbojki stoje med Slovenijo in Slovenijo mladi. V zanimivem obračunu je slavila ekipa Slovenija mladi z 21:6, 20:22 in 15:13.