Slovenci do zanesljive zmage za slovo od Tokia (VIDEO)

Odbojka 8. Okt 20239:00 > 9:29 1 komentar

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na zadnji tekmi kvalifikacijskega turnirja za nastop na olimpijskih igrah zanesljivo ugnala Srbijo s 3:0 v nizih.

Slovenci so v Tokio odšli po vstopnico za Pariz, a jim izjemna Japonska tega ni dovolila. Na odločilni tekmi so se vseeno zbrali in odigrali zelo dobro. Srbe so premagali s 3:0. Zmaga je bila pomembna predvsem iz vidika, da bi Srbi v primeru zmage prehiteli Slovence na lestvici Mednarodne odbojkarske zveze.

Varovanci Gheorgheja Cretuja so vse tri nize začeli odlično, praktično celoten dvoboj so bili v prednosti.

Najboljši posameznik Slovencev je bil Rok Možič s 14 točkami. Jan Kozamernik je dodal 13, kapetan Tine Urnaut pa 11 točk. Alen Pajenk z devetimi in Klemen Čebulj z osmimi sta prav tako močno doprinesla zmagi, nekaj priložnosti je dobil tudi mladi Nik Mujanović, ki je dosegel eno točko.

Slovenija - Srbija

Slovenija – Srbija 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

Tretji niz:

Tudi v tretjem nizu se je ponovila zgodba prvih dveh. Slovenci so odlično začeli, po izjemnih blokadah Jana Kozamernika so varovanci Gheorgheja Cretuja povedli s 14:11. Zdelo se je, da bodo ob prednosti šestih točk brez težav zaključili niz, a Srbi so se spet približali na 3. Po minuti odmora so se Tine Urnat in soigralci zbrali in niz dobili s 25:21.

Drugi niz:

Slovenci so tudi drugi niz začeli odlično. Povedli so z 8:4 in držali prednost na začetku niza. Nato je sledilo slabše nadaljevanje, Srbi so ob rezultatu 14:14 prišli do izenačenja, kar je Cretuja prisililo v nov time out. Slovenci so se nato zbrali in z delnim rezultatom 5:1 znova pobegnili. Ob koncu niza je sledilo nekaj novih slabših minut in izenačen zaključek. Rezultat je bil ponovno izenačen pri 23:23, Alen Pajenk pa je poskrbel za zadnjo točko za zmago v drugem nizu.

Prvi niz:

Slovenci so odlično začeli obračun in hitro v prvem nizu proti Srbom povedli. Prednost je na sredini niza znašala že 7 točk (17:10), nato pa se je Srbija približala. Ob izidu 23:21 je Gheroghe Cretu zahteval minuto odmora. Na koncu niza so se zbrali in ga dobili s 25:22 ter povedli z 1:0.