Verona zapravila nemogoče, Rok Možič v težavah (VIDEO)

Odbojka 2. Apr 202315:29 0 komentarjev

Verona ni izkoristila niti druge zaključne žoge za uvrstitev v polfinale italijanskega prvenstva. Prvak Lube Civitanova je v polni dvorani Veroni četrtfinalno serijo po zmagi s 3:1 na četrti tekmi izenačila na 2:2. Rok Možič je pri poraženi ekipi dosegel 19 točk.

Verončani so četrto tekmo, ki bi jo praktično morali dobiti, začeli izjemno. V prvem nizu so se poigrali z gosti in brez težav povedli z 1:0 (25:20). Dolgo so vodili tudi v drugem nizu, tudi z 20:18, ko se je domačim ustavilo in Lube uspela izenačiti na 1:1 (25:23).

V tretjem nizu so ponovno prevladovali domačini. Vodili so za šest točk 13:7, tudi v sami končnici je bilo pri 24:20 vse v njihovih rokah, a neverjetna prednost je bila premalo, da povedejo z 2:1 v nizih, mrk domačih pa so gostje izkoristili, jih ujeli in v napeti končnici tudi slavili.

Vrhunci četrte četrtfinalne tekme v Veroni:

Šokirani Verončani v četrtem nizu niso bili več tako prodorni, gostje pa so po bloku nad Noumoryjem Keitajem utišali več kot 5 tisoč navijačev Verone in serijo izenačili na 2:2.

Verona je katastrofalno igrala na sprejemu. Dobila je kar 16 asov, od tega jih je kar osem dosegel bolgarski čudežni deček Aleksandar Nikolov, ki je bil tako kot na tretji tekmi spet prvo ime tekme. Dosegel je 22 točk

Pri Veroni je s 25 točkami najboljši Keita, štiri manj je prispeval Maksmim Sapožkov, slovenski reprezentant Rok Možič pa se je ustavil pri 19 točkah. V napadu je imel 47-odstotni izkoristek. Eno točko je dosegel s servisom in dve z blokom, na sprejemu pa je naredil pet napak. Še eno več pa libero Marco Gaggini.

Četrtfinalna shema italijanske superlege:

Verona je po lepem vodstvu z 2:0 v zmagah, zdaj v škripcih. Serija se namreč spet seli v dvorano prvakov. Odločilna tekma bo naslednjo soboto, da Verona ni povsem brez možnosti pa dokazuje tudi prva četrtfinalna tekma, ko so Možič in druščina Lube skalpirali s 3:0 v nizih. Je pa tudi res, da je Civitanovo ravno ta poraz predramil, zdaj pa iz tekme v tekmo kažejo boljši obraz.