Urška Pribošič bolje kot v prvo, a vseeno brez finala

Peking 2022 14. Feb 20227:47 0 komentarjev

Slovenska deskarka prostega sloga Urška Pribošič je na olimpijskih igrah v Pekingu v kvalifikacijah akrobatskih skokov zasedla 18. mesto (106,75 točke) in tudi v svojem drugem nastopu ostala brez finala. Med 30 tekmovalkami iz 21 držav s startne liste je bila najboljša Novozelandka Zoi Sadowski Synnot (176,50), že zlata v snežnem parku.

Pribošičeva je za prvi skok dobila 43 točk in je bila 18., od želene dvanajsterice jo je ločilo 17 točk. Drugi nastop se ji ni posrečil, 25,75 točke so ji dodelili sodniki za 23. izid tega skoka.

Enaintridesetletna Blejka je bila s skupno oceno 68,75 po dveh tretjinah kvalifikacij na 17. mestu, a že 44,75 točke za finalom.

Tretji poskus Pribošičeve je bil daleč najboljši med vsemi, ocena 63,75 je bila deseti dosežek tretje serije ter ji je s prvo prinesel 106,75 točke. Finale je zgrešila za 20,75 točke.

V finalu se bo za odličja pomerilo 12 najboljših tekmovalk iz kvalifikacij, za končni vrstni red je štel seštevek najboljših dveh od treh skokov.

Nastopilo je 29 tekmovalk, na startu ni bilo Julie Marino iz ZDA, že srebrne na teh OI v snežnem parku v Zhangijakouju. Tam jo je v finalu 6. februarja ugnala dvajsetletna Zoi Sadowski Synnott za zgodovinsko prvo zlato medaljo Nove Zelandije na zimskih OI.

V Zhangijakouju je 5. februarja v kvalifikacijah nastopila tudi Pribošičeva in osvojila 24. mesto med 28 uvrščenimi.

Na Kitajskem je prvič tekmovala na OI. Na svetovnih prvenstvih je bila šesta v Kreischbergu leta 2015 v akrobatskih skokih in 18. v Park Cityju leta 2019 v snežnem parku.