Po infarktni končnici Slovenci z velikim korakom proti Parizu

Rokomet 14. Mar 202422:35 > 22:35 4 komentarji
Slovenija Brazilija

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v prvem krogu kvalifikacijskega turnirja za olimpijske igre v Granollersu s 27:26 premagala Brazilijo. Junak je z zmagovitim golom tri sekunde pred koncem postal Domen Novak.

Slovenci na prvi tekmi kvalifikacij niso navdušili, a so imeli proti Brazilcem ves čas pobudo v igri. V prvem polčasu so nekajkrat povedli za dva zadetka prednosti, večje razlike pa si izbranci Uroša Zormana niso uspeli priigrati. To jim je uspelo kmalu po odmoru, v 38. minuti so povedli s +4 (19:15).

Sledile pa so črne minute, po katerih je zadišalo po presenečenju. Brazilija je z delnim izidom 6:0 prišla do velikega zasuka (19:21), nato pa razliko ohranjala vse do zadnjih minut. Takrat sta bili ekipi poravnani pri 25:25, v napad obeh moštev pa so se zaradi pomena dveh točk prikradle napake.

Najprej je za ključno potezo 45 sekund pred koncem z obrambo poskrbel vratar Klemen Ferlin, na drugi strani pa je Slovencem po minuti odmora za zadnji napad ostalo še 31 sekund. Uspešno so ga izpeljali, kronal pa ga je Domen Novak tik pred zadnjo sireno in veliko slavje se je lahko začelo.

S sedmimi goli je bil za Slovence najbolj učinkovit Blaž Janc. Hugo Bryan Monte je za Brazilijo dosegel pet zadetkov.

Slovenija se lahko zdaj povsem sproščeno loti petkovega obračuna s Španijo, saj zmaga za olimpijsko vozovnico proti gostiteljem turnirja ni nujna. Dovolj bo že nedeljsko slavje proti Bahrajnu.

Že predtem so svojo prvo nalogo na domačih tleh so uspešno opravili Španci. Na prvi tekmi turnirja v Granollersu so premagali Bahrajn (39:27). Hitro so povedli s 4:0 in nato prednost do konca le še povečevali. Najboljši strelec tekme je bil Daniel Fernandez osmimi zadetki. Za Bahrajn je sedem zadetkov dosegel Ali Eid.

Granollers: kvalifikacije za OI, turnir 1, 1. krog: