‘Ose’ za začetek evropske jeseni popikale Švicarje

Evropa 17. Okt 202320:44 0 komentarjev

Rokometaši Gorenja Velenja so v prvem krogu skupinskega dela evropske lige (skupina C) premagali Winterthur s 34:26 (19:14).

Rokometaši Gorenja Velenja so uspešno začeli sezono v drugorazrednem evropskem klubskem tekmovanju, evropski ligi. Pred svojimi navijači so premagali švicarski Pfadi Winterthur s 34:26.

Velenjčani, ki so kot državni podprvaki iz minule sezone nosilci v svoji skupini, se bodo še v družbi španske Cuence in švedskega Sävehofa potegovali za eno od prvih dveh mest v skupini C, ki vodita v glavni del tekmovanja.

Evropska liga se je začela s kvalifikacijami – v njih je nastopal denimo Winterthur, ki je v seštevku dveh tekem izločil portugalsko ekipo Aguas Santas s 44:43, nadaljuje se s skupinskim delom, v katerem nastopa 32 ekip iz 19 držav, v glavnem delu, ki se bo začel februarja 2024, pa bo igralo 16 ekip, razdeljenih v štiri skupine. Prva bo nato neposredno napredovala v četrtfinale, drugo- in tretjeuvrščene pa čakajo dodatne kvalifikacije. Zaključni turnir najboljše četverice evropske lige bo konec maja 2024.

Najboljši dosežek Gorenja v evropskih tekmovanjih je finale leta 2009 v pokalu EHF. Pred dvema letoma je v evropski ligi igral v četrtfinalu.

Velenjčani bodo v naslednjem krogu 24. oktobra gostovali pri Sävehofu.

Spredaj od začetka do konca

Velenje je zasluženo še tretjič v zgodovini premagalo zasedbo iz Winterthurja. Tako kot v sezoni 2015 so bili tudi danes prepričljivo boljši. Vodili so od prve do zadnje minute. V prvem polčasu so prišli do šestih golov naskoka (17:11), v nadaljevanju pa so razliko brez težav ohranili. Najvišjo prednost so imeli v 54. minuti pri rezultatu 32:23.

Pri strelec velenjske ekipe je bil Tilen Sokolič s 100-odstotnim metom in sedmimi zadetki. Pet jih je dodal Ibrahim Haseljić, štiri pa Peter Šiško in Enej Slatinek Jovičić. Trinajst obramb je zbral vratar Matevž Skok.

Gorenje Velenje – Winterthur 34:26 (19:14)