Hrvati zmleli Španijo, Srbi zapravili že dobljeno tekmo

Reprezentance 12. Jan 202419:40 > 22:08 1 komentar

V petek so z evropskim prvenstvom začele tudi reprezentance v skupinah B in C. Za prvo zares odmevno zmago na turnirju so poskrbeli Hrvati, ki so s kar 39:29 nadigrali Španijo. Razburljivo je bilo tudi v skupini B, kjer je bilo že za uvod izjemno razburljivo. Srbi so v zadnjih dveh minutah zapravili tri gole prednosti in proti Islandiji na koncu iztržili le točko (27:27).

Hrvaški rokometaši so bili gospodarji na igrišču dvorane SAP v Mannheimu. Da bo to njihov dan, so napovedali že s hitrom vodstvom z 12:6, a so se Španci v prvem polčasu še približali na tri gole zaostanka.

Po odmoru so bili Hrvati razred zase. Razigran je bil predvsem Ivan Martinović, ki je vpisal osem golov, enak dosežek je uspel tudi Mariu Šoštariču, ki je bil natančen iz vseh strelov na gol. Hrvaška je mrežo Špancev neusmiljeno polnila do zadnje minute.

V skupini B je bil prvič na delu Slovenec na klopi Avstrije Aleš Pajović. Njegovi varovanci niso imeli težav z Romunijo, slavili so z 31:24.

Islandci so se vrnili s 3:0

V skupini C so Srbi po golu Petra Đorđića v 57. minuti povedli s 27:24, a do konca dvoboja streljali le še s slepimi naboji. Islandci so si z delnim izidom 3:0 v le dveh minutah presenetljivo izborili točko, potem ko je zadnji gol na tekmi pet sekund pred koncem dosegel Bjorn Gudjonsson.

Zvečer so v tesnem obračunu Madžari s 26:24 porazili Črno goro. Odločilen gol je v 55. minuti vpisal Bence Banhidi.