Slovenci za uvod stežka strli ferski oreh

Reprezentance 11. Jan 202417:30 > 19:29 0 komentarjev

Slovenski rokometaši so v prvem krogu skupine D v Berlinu za uvod v 16. evropsko prvenstvo premagali Ferske otoke z 32:29 (13:13). Debitanti na EP so bili približno 40 minut igre povsem enakovredni favorizirani Sloveniji, ki je odpor nasprotnika zlomila z delnim izidom 4:0 sredi drugega polčasa.

Tekmo so bolje odprli Ferci. Hitro so povedli s 3:1 in tako Slovencem dali vedeti, da bodo kljub neizkušenosti izjemno trd oreh. Varovanci Uroša Zormana so se nato le zbrali in v 19. minuti šele drugič na tekmi povedli. Prvič po uvodnih 1:0. Razigran je bil predvsem Borut Mačkovšek, ki je v tem delu dosegel vse svoje štiri gole. Do polčasa ekipi ni bilo mogoče ločiti, na odmor sta odšli s 13:13.

V drugem delu so znova bolje začeli rokometaši Ferskih otokov. Ob njihovem vodstvu s 17:15 so Slovenci poskrbeli za delni izid 4:0 in zagospodarili na parketu. Pri 29:23 se je že zdelo, da je vse odločeno, a so Ferci vendarle še zagrozili. Najhuje je rešil tokrat zelo razpoloženi vratar Slovenije Klemen Ferlin, zbral je enajst obramb, precej jih je prišlo v ključnih trenutkih.

Odlično je predvsem v drugem polčasu igral Aleks Vlah, ki je tekmo sklenil z osmimi goli kot prvi strelec Slovenije. Miha Zarabec jih je dodal sedem iz le osmih strelov. Pri Fercih je bil z devetimi zadetki pričakovano najbolj učinkovit mladi zvezdnik Kiela Elias Ellefsen a Skipagotu.

Varovance selektorja Zormana v soboto čaka obračun s Poljsko (18.00), v ponedeljek pa za konec prvega skupinskega dela še proti Norveški (20.30). V drugi del napredujeta najboljši dve reprezentanci, skupina D pa se bo v Hamburgu križala še s skupinama E in F.