Izjemen trojni dvojček Dončića premalo za prvo ekipo lige

Košarka 23. Jan 20244:49 > 6:37 0 komentarjev
Luka DoncicJaylen Brown

Košarkarji Dallas Mavericks so izgubili proti ekipi Boston Celtics. Najboljša ekipa lige je bila boljša s 119:110. Luka Dončić je dosegel nov trojni dvojček, toda to je bilo premalo, da bi Teksašani premagali Kelte.

Dallas je proti ekipi Boston Celtics naletel na težak izziv in priložnost, da preveri, kako se lahko kosajo z ekipami, ki merijo na sam vrh. Slovenski večer v Dallasu se ni končal po željah domačih navijačev, Mavericksi so bili na koncu poraženi (110:119).

Na začetku se je zdelo, da bodo Teksašani lahko kos Keltom. Z Luko Dončićem na čelu je bil jasen poudarek na hitri igri, kar se je izkazalo za dobro taktiko.

Celtics so učinkovito zaključili prvo četrtino, tako da so varovanci Jasona Kidda vodil le s 26:24. V drugi četrtini je Boston stopnjeval tempo, z delnim izidom 13:6 povedel in te prednosti do konca srečanja ni več izpustil.

Boston je po tem, ko se je otresel začetnih strelskih težav, prevzel vajeti v svoje roke in v drugi četrtini dosegel 41 točk.

Mavericksi so po polčasu iskali zagon, vendar ga niso našli. Dallas je po delnem izidu 14:5 na začetku tretje četrtine zaostajal že z 79:64. Jayson Tatum in Jaylen Brown sta še naprej blestela za ekipo iz zvezne države Massachusetts.

Ob vstopu v četrto četrtino so Kelti vodili s 94:83, Tatum je dosegel že 27 točk, Brown pa še 25. Dallas je večino četrte četrtine zaostajal z dvomestnim številom točk, toda tekma še ni bila povsem odločena.

Dončić je zadel trojko in znižal zaostanek Mavericksov na 103:96 pet minut pred koncem rednega dela, zaradi česar je Joe Mazzulla zahteval minuto odmora. Brown je z metom za tri točke pod osebno napako zaustavil nalet Dallasa in preprečil napeto končnico.

Boston Celtics so tako prišli do svoje 34. zmage v tej sezoni, za Maverickse pa je bil to 19. poraz. 24-letni slovenski zvezdnik je dosegel 33 točk, 18 skokov in 13 asistenc. Pri gostujoči zasedbi je bil prvi strelec Tatum z 39 točkami in 11 skoki.

“Mislim, da smo bili malce zafrustrirani nad sojenjem in smo izgubili osredotočenost. Moramo biti boljši,” je po srečanju dejal trener Dallasa.