Velenjčani v tekmi kroga nadigrali Krko, Celjani so se namučili

Rokomet 19. Nov 202319:30 > 19:49 0 komentarjev
rokomet, rk gorenje velenje

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 10. krogu lige NLB premagali Krko z 31:20. Namučili so se Celjani, ki so pred domačimi gledalci Loko ugnali s 34:32. S tem so se z drugouvrščenimi Velenjčani izenačili na prvenstveni lestvici.

Osrednja tekma kroga se je končala z zanesljivo zmago velenjskih rokometašev. Igralci iz Šaleške doline so temelje za osmo zmago postavili v drugi polovici prvega polčasa, ko so z granitno obrambo povsem zaustavili Dolenjce in jim dovolil, da so dosegli le štiri gole. Novomeščani po tretjem porazu v sezoni 2023/24 ostajajo v zgornji polovici razpredelnice.

Pri gostiteljih sta bila najbolj učinkovita Tarik Velić s sedmimi in Tarik Mlivić s šestimi goli, vratar Matevž Skok pa je ubranil 12 strelov. Pri gostih sta Leon in Dino Rašo dosegla po tri zadetke.

Celjani so v domači dvorani pričakali Loko. Po prvem polčasu se je zdelo, da bodo zanesljivo vknjižili zmago. Vodili so z 21:15. A v drugem delu so se Škofjeločani približali, vseeno pa je zmaga ostala doma (34:32).

V celjski ekipi je Mitja Janc dosegel šest, Tim Cokan pet golov, najbolj učinkovit igralec dvoboja pa je bil Škofjeločan Jaka Soršak z devetimi zadetki.

Celje Pivovarna Laško

Dobova ostaja brez zmage

Korošci so že v petek v Posavju upravičili vlogo papirnatih favoritov, po nepolnem desetem krogu so se po tretji zmagi po številu točk izenačili z devetouvrščenimi Škofjeločani. Dobova je doživela deseti poraz in je na zadnjem mestu v 14-članski ligi. V koroški zasedbi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vid Levc z devetimi in Anej Majcen s sedmimi goli, v posavski pa Blaž Pintar z osmimi in Fran Suban s štirimi goli.