Velenjčani z zanesljivo zmago ujeli Trebanjce, Celjani tik za njimi

Rokomet 29. Okt 202319:40 0 komentarjev
rokomet, rk gorenje velenje

Boj za prevlado na vrhu slovenske rokometne lige se nadaljuje s tekmami 8. kroga. V petek sta do zmag prišli ekipi Trima in Kopra. Rokometaši iz Trebnja so potrdili prvo mesto na ligaški razpredelnici. Velenjčani so v soboto doma premagali Dobovo s 36:24 (17:9).

Trimo je v osmem krogu domačega državnega prvenstva s 33:23 ugnal Jeruzalem Ormož in potrdil prvo mesto na lestvici. Ormožani so se dobro upirali le v uvodu v tekmo in v 11. minuti je bil izid še izenačen na 5:5. Z delnim izidom 4:0 pa so varovanci Uroša Zormana naredili prvo vidno razliko, ki so jo do polčasa podvojili. Tudi po menjavi strani domači niso popustili in razlika je postala dvomestna. Tik pred koncem tekme je znašala celo + 12 (31:19). Pri zmagovalcih sta s po sedmimi goli izstopala Jan Jurečič in Vid Miklavec, na nasprotni strani jih je šest dosegel Filip Jerenec.

Velenjčani so se po sedmi zmagi na vrhu s 14 točkami pridružili Trimu iz Trebnjega, medtem ko je Dobova še naprej na dnu razpredelnice brez osvojene točke v dosedanjem poteku sezone. K sedmi zmagi v sezoni so največ prispevali Tarik Mlivić, Goti Maričić in Kenan Pajt s po petimi zadetki. Pri gostih je Marko Abramović dosegel sedem golov, od tega šest v drugem polčasu.

Aktualni prvak RK Celje Pivovarna Laško je bil tokrat na delu  v nedeljo, ko je gostil ekipo iz Slovenj Gradca in prepričljivo zmagal z 38:23.