Krimovke na tekmi preobratov prekinile črn niz proti Norvežankam

Rokomet 21. Okt 202319:51 > 20:23 1 komentar

Rokometašice Krima Mercatorja in norveškega Kristiansanda so se v petem krogu skupinskega dela lige prvakinj v dvorani Tivoli razšle z neodločenim izidom 24:24 (15:9).

Ljubljanska ekipa je po sijajni končnici, ko je nadoknadila tri gole zaostanka, prekinila niz devetih porazov proti trikratnim zmagovalkam najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja v zadnjih treh sezonah iz norveškega Kristiansanda.

V kultni dvorani pod Rožnikom je osvojila točko, po treh zmagah proti poljskemu Lubinu, danskemu Esbjergu in madžarskemu Ferencvarosu ter porazu proti danskemu Ikastu pa je na visokem drugem mestu v skupini B.

Ljubljanska ekipa se bo 28. oktobra v gosteh pomerila z romunskim Rapidom iz Bukarešte.

Verižne slovenske prvakinje na tekmi kroga po izboru Evropske rokometne zveze (EHF) niso mogle računati na dirigentko svoje igre Darjo Dmitrijevo, tudi v odsotnosti poškodovane Rusinje pa so sijajno odprle dvoboj proti imenitnim skandinavskim tekmicam. V peti minuti so po dveh golih Nine Zulić in brazilske vratarke Barbare Arenhart prek celega igrišča povedle s 3:0.

Izbranke črnogorskega trenerja na klopi Krima Dragana Adžića so prvi gol prejele sredi šeste minute, ko je zadela Švedinja Jamina Roberts. V nadaljevanju je bila tekma povsem enakovredna, po obojestransko dokaj “raztrgani” igri pa so gostiteljice znova povezale niti igre in v 15. minuti po drugem golu Arenhart prek celega igrišča povedle s 7:3. Tri minute kasneje je črnogorska krožna napadalka v vrstah Krima Tatjana Brnović svoje soigralke popeljala do vodstva 9:4, tako da je gostujoči trener, Slovak Tomaš Hlavaty, zahteval minuto odmora.

Ta ni spremenila razmerja moči na igrišču, krimovke so po golu Črnogorke Jovanke Radičević v 23. minuti povedle kar za sedem golov (12:5), na veliki odmor pa so se odpravile z vodstvom šestih (15:9).

V drugem polčasu močno popustile v obrambi

Ljubljanska ekipa, ki je v prvem polčasu prejela le devet zadetkov, je v začetku druge polovice tekme močno popustila v obrambi. Ta ni bila več tako granitna in gibljiva, v njej je bilo vse več razpok, kar so izkušene igralke norveške ekipe izkoristile in počasi zmanjševale visok zaostanek. Gostje so v prvih šestih minutah prepolovile primanjkljaj (16:13), tako da je Adžić zahteval minuto odmora.

Domača ekipa je po določenih korekcijah v svoji igri naredila delni izid 3:0 in si znova priigrala visoko prednost šestih golov (16:13), a nato so v Tivoliju zagospodarile absolutne vladarice rokometnih igrišč v zadnjih treh sezonah iz Kristiansanda in gostiteljicam v 47. minuti povsem zadihale za ovratnik (19:20), v 51. minuti pa jim prvič na dvoboju pogledale v hrbet (20:21).

Adžićeva druga minuta odmora ni prinesla spremembe na igrišču, krimovke so izgubile samozavest, začele so delati napake, prestrašila pa jih je tudi neuničljiva 43-letna norveška vratarka Katrine Lunde, tako da so jim gostje v 55. minuti ušle na tri gole (20:23).

A krimovke niso vrgle puške v koruzo, v sami končnici so uprizorile prvovrsten preobrat in po golu Alje Varagić poldrugo minuto pred koncem izenačile na 24:24. V napeti končnici sta obe ekipi imeli priložnost doseči zmago, a mreža Krima in Kristiansanda se ni več zatresla.

Pri slovenskih prvakinjah je bila najbolj učinkovita Črnogorka Jovanka Radičević s šestimi goli, brazilska vratarka Barbara Arenhart pa je zbrala 15 obramb.

Dvorana Tivoli, gledalcev 4000, sodnika: Budzal in Zahradnik (oba Slovaška).

Krim Mercator: Arenhart 2, Vojnovič, Radičević 6 (2), Stanko, Pineau, Mavsar 4 (2), Spreitzer, Klemenčič, Zulić 3, Varagić 3, Ngombele, Lazović 1, Brnović 3, Rosiak 1, Abina, Grbić 1.
Vipers Kristiansand: Börjesson, Lunde, Sercien-Ugolin, Andersen, Roberts 4, Waade, Vjahireva 6, Hove, Hesselberg 2, Tchaptchet Defo 1, Arcos Poveda, Tomac, Abbingh 1, Naes Andersen 2, Schulze 2, Knedlikova 6 (5).

Sedemmetrovke: Krim Mercator 4 (4), Vipers Kristiansand 5 (5).
Izključitve: Krim Mercator 6, Vipers Kristiansand 12 minut.