Prvi nosilec za napredovanje potreboval skoraj štiri ure (VIDEO)

Grand Slam 8. Jul 202321:09 0 komentarjev
Carlos Alcaraz

Tako vodilni igralec s svetovne računalniške lestvice Carlos Alcaraz kot tretji nosilec Danil Medvedjev sta za uvrstitev v osmino finala teniškega turnirja v Wimbledonu potrebovala štiri nize. Med 16 najboljših sta se prebili tudi drugopostavljena igralka Arina Sabalenka in branilka naslova iz Kazahstana Elena Ribakina.

Španec je izgubil prvi niz letos v Wimbledonu. Drugega v dvoboju tretjega kroga mu je vzel Čilenec Nicolas Jarry, ki pa je moral po skoraj štirih urah igre vendarle priznati premoč Alcarazu, ki je slavil s 6:3, 6:7, 6:3 in 7:5. V naslednjem krogu ga čaka Italijan Matteo Berrettini, ki je ugnal Nemca Alexandra Zvereva.

Odvzem servisa Alcaraza:

Tudi Danil Medvedjev je danes izgubil prvi niz na letošnjem turnirju. Proti dobremu prijatelju z Madžarske Martonu Fucsovicsu je zaostal 4:6, nato pa zmagal 6:3, 6:4, 6:4.

To je šele njegova druga uvrstitev v osmino finala Wimbledona. “Marton igra zelo dobro na travi in v Wimbledonu ima precej boljše rezultate kot jaz. Zame je Wimbledon najmanj uspešen grand slam, a letos sem odločen, da to popravim. Zelo sem motiviran in želim si dobrega rezultata,” je po zmagi dejal Medvedjev.

V boju za četrtfinale ga čaka zmagovalec dvoboja med Američanom Tommyjem Paulom in Čehom Jirijem Lehecko.

Druga nosilka uspešna

Tretji krog so uspešno preskočili tudi Belorusinja Arina Sabalenka, zmagovalka OP Avstralije, ki je s 6:2 in 6:3 premagala Rusinjo Ano Blinkovo, dvakratna zmagovalka Wimbledona, Čehinja Petra Kvitova (ugnala je kvalifikantko iz Srbije Natalija Stevanović s 6:3, 7:5), ter Grk Stefanos Cicipas (5. nosilec), ki je bil boljši od Srba Lasla Đereja s 6:4, 7:6 in 6:4.

Arina Sabalenka

Grk se bo za svoj prvi četrtfinale v Wimbledonu meril z Američanom Christopherjem Eubanksom, Belorusinja z Rusinjo Katerino Aleksandrovo, Čehinja pa z Ons Jabeur.

Zanimiv zaključek dvoboja Rune – Davidovich Fokina

Dvoboj med Dancem in Špancem je trajal le dve minuti manj kot štiri ure, gledalci pa so zmagovalca videli šele po super tie breaku. Pri rezultatu 8:8 v podaljšani igri petega niza pa si je Davidovich Fokina privoščil nerazumljivo potezo. Nasprotnika je poizkusil presenetiti s “spodnjim” servisom. Rune je namero prebral in prišel do prve zaključne žogice, ki jo je tudi izkoristil.