Nezaustavljiva Tamara Zidanšek za konec tedna povabila na Trg republike

Tenis 15. Sep 202315:45 0 komentarjev
Tamara Zidanšek; FOTO: Sportida

Najvišje uvrščena slovenska teniška igralka na lestvici WTA, 25-letna Konjičanka Tamara Zidanšek, se je uvrstila v polfinale turnirja WTA Zavarovalnica Sava v Ljubljani z nagradnim skladom 107.360 evrov. Po dveh urah in 47 minutah igre je premagala 19-letno Rusinjo Eriko Andrejevo s 6:4, 5:7 in 6:2.

Konjičanki je kazalo, da tekmo sebi v prid odloči precej hitreje, saj je imela v rokah vodstvo 6:4, 5:3, potem pa kar naenkrat “ugasnila” in starejši sestri letošnje senzacije z Wimbledona (16-letna Mira Andrejeva je v Londonu dosegla osmino finala) dovolila štiri zaporedne igre.

Na srečo je v tretjem nizu Slovenka spet poiskala moč v svojih nogah ter poskrbela, da bo imel ljubljanski turnir od skupno sedmih igralk v glavnem delu tekmovanja posameznic vendarle vsaj eno domačinko, za katero bodo lahko gledalci čez vikend prišli navijat na Trg republike (Arena Mime Jaušovec). Organizator se je po dveh dneh premora spet odločil poskusiti z igranjem v samem centru Ljubljane, potem ko je bilo na račun peska izrečenih kar nekaj kritik.

Jo sploh kdo lahko ustavi?

Zidanšek, ki na lestvici WTA zaseda 87. mesto, se bo v polfinalu v soboto pomerila s štiri leta mlajšo Turkinjo Zeynep Sönmez, 177. igralko na svetu. Če bi “Tami” turnir dobila, bi se lahko v najboljšem primeru prebila na 64. mesto WTA lestvice, sicer pa je najboljša slovenska tenisačica z današnjo “kljukico” zabeležila že osmo zaporedno zmago. Prejšnji teden je slavila na turnirju serije 125 v Bariju.

Štajerka je zadnja slovenska predstavnica na domačem turnirju, saj se je Kaja Juvan poslovila danes v drugem krogu, potem ko jo je premagala Romunka Miriam Bianca Bulgaru s 6:4, 6:3.

Danes sta na sporedu še dva četrtfinalna obračuna Marina Bassols (Špa/5) – Lucija Ćirić Bagarić (Hrv) in BulgaruDalma Galfi (Mad/3).