Po zmagi na domačem turnirju navdušila še s karaokami (VIDEO)

Tenis 16. Okt 20238:20 0 komentarjev

Najmočnejši WTA turnir minulega tedna v kitajskem Zhengzhouju je pripadel domačinki. Zmage v 10-milijonskem mestu se je razveselila 21-letna Qinwen Zheng, ki je v finalu z 2:6, 6:2, 6:4 ugnala Čehinjo Barboro Krejčikovo.

Zheng, ki smo jo lani med nastopom Kitajske v Velenju (pokal Billie Jean King) gostili v intervjuju, se je s turnirsko zmago vrnila med elitno dvajseterico in zaseda 19. mesto, kar je njena najboljša uvrstitev v karieri.

Tekmovalka iz province Hubei preživlja najlepšo sezono v svoji karieri, pa čeprav jo je pred enim mesecem, brez predhodnega opozorila, zapustil belgijski trener Wim Fisette in se posvetil sodelovanju s povratnico na turneji, Naomi Osako. Zheng je julija osvojila svoj prvi WTA turnir v karieri, najboljša je bila na peščenih igriščih v Palermu, prejšnji mesec na Azijskih igrah v Hangzhouju osvojila zlato kolajno, vse skupaj pa podkrepila še s prvo titulo na turnirjih serije WTA 500 včeraj.

Po tekmi so ji organizatorji ob podelitvi pripravili posebno presenečenje. Zavrteli so pesem kitajskih izvajalcev KEY.L & Kafe.Hu z naslovom ‘Economy Class’, Zheng pa se je preizkusila v vlogi pevke.

Hurkacz po zmagi v Šanghaju na robu deseterice

Poljski teniški igralec Hubert Hurkacz, ki je v nedeljo osvojil masters v Šanghaju, je na svetovni lestvici napredoval za šest mest in je na robu “top 10”, enajsti. Za dve mesti je napredoval tudi finalist Šanghaja, Rus Andrej Rubljov, ki je zdaj peti. Na vrhu lestvice ATP je Srb Novak Đoković, ki se je te dni s svojo fundacijo mudil v Ljubljani.

Z osvojenim sedmim naslovom v karieri se je Hurkacz povsem prvi deseterici na svetovni lestvici in lahko upa tudi na nastop na zaključnem turnirju sezone, finalu ATP. Med prvimi tisoč igralci na svetu sta le dva Slovenca. Blaž Rola je na 452., Bor Artnak pa na 570. mestu.