Đoković v Torinu začel udarno, na vrhu ob koncu leta Španec

ATP 14. Nov 202222:44 0 komentarjev
Đoković v Torinu; Foto: Guliverimage

V nadaljevanju teniškega mastersa v Torinu je danes najprej Rus Andrej Rubljov v rdeči skupini po hudem boju, po dveh urah in pol, premagal rojaka Danila Medvedjeva v treh nizih s 6:7 (7), 6:3 in 7:6 (9). Zvečer je tekmovanje odprl tudi Novak Đoković in Grka Stefanosa Cicipasa porazil s 6:4 in 7:6.

V prestolnici Piemonta, nagradni sklad turnirja je 14,75 milijona ameriških dolarjev, je danes Đoković Cicipasa ugnal po uri in 40 minutah ter tako zmagovito začel masters, kjer ni zmagal že od leta 2015.

Srb je zagotovo lačen uspeha, saj mineva sedem let od njegove zadnje zmage na zaključnem turnirju osmerice, pa četudi je na tekmovanju v tem obdobju izostal zgolj v sezoni 2017.

“Nole” deluje osredotočen, Grku je ponudil le eno priložnost za odvzem servisa, jo ubranil, sam pa skozi celotno srečanje dosegel 33 “winnerjev” in le 12 neizsiljenih napak. V sredo se bo pomeril proti Rubljovu, Cicipasa čaka Medvedjev.

Podaljšana igra drugega niza:

Zaradi poškodovane noge na turnirju najboljše osmerice igralcev v letu 2022 v Torinu manjka branilec naslova Nemec Alexander Zverev.

Poraz Cicipasa pomeni, da lahko Carlosa Alcaraza do konca tega tedna s prvega mesta ATP lestvice izpodrine le še Rafael Nadal.

Popoldne maratonski ruski duel

Zmaga Rubljova je bilo že drugo veliko presenečenje na turnirju, potem ko je v nedeljo Španec Rafael Nadal izgubil z Američanom Taylorjem Fritzem.

Petindvajsetletni Rubljov je dvoboj odlično začel in že v prvem nizu povedel s 5:2. Medvedjev pa se je vrnil v igro. Rubljov je nato imel v atraktivnem dvoboju več priložnosti za osvojitev niza, a je že v rednem delu zapravil dve točki, v podaljšani igri pa je vodil s 6:2, a je leto starejši tekmec še enkrat izenačil in dobil niz.

V drugem nizu je Rubljov hitro odvzel Medvedjevu servis za 2:1, te prednosti pa nato do konca ni izpustil iz rok. V zadnjem nizu pa igralca nista popuščala in še enkrat je odločala podaljšana igra. Rubljov pa je imel v zaključku spet vrsto težav in izkoristil je šele peto zaključno žogico.