Đoković ostal brez obeh finalnih nastopov

Ostalo OI 30. Jul 202112:05 > 14:59 0 komentarjev

Nemec Alexander Zverev in Rus Karen Hačanov sta finalista olimpijskega turnirja. Hačanov je bil boljši od Španca Carrena Buste, Zverev pa od prvega igralca sveta Novaka Đokovića.

Prvi finalist je danes dopoldne postal Rus Karen Hačanov. 25. igralec na ATP lestvici je bil boljši od Španca Pabla Carrena Buste s 6:3 in 6:3. 25-letnik je očitno v zelo dobri formi. V Wimbledonu se je uvrstil v četrtfinale, sedaj pa prvič še v olimpijski finale.

Tam ga čaka Nemec Alexander Zverev, ki je presenetil prvega igralca sveta Srba Novaka Đokovića. Prvi niz je pripadel Srbu, druga dva pa Nemcu. Dvoboj se je končal z 1:6, 6:3 in 6:1 v korist 4. nosilca turnirja.

Hačanov je postal prvi Rus z olimpijsko kolajno v moški konkurenci po Sydneyju leta 2000. Tam je olimpijski prvak postal Jevgenij Kafelnikov. Tudi takrat pa je Rusu nasproti stal Nemec – in sicer Tommy Haas. Nemško-ruski dvoboj bo potekal tudi v nedeljo.

Đoković izpadel tudi med dvojicami, Hrvatom zlato in srebro v moških dvojicah

Rusa Anastasija Pavljučenkova in Andrej Rubljov sta finalista konkurence mešanih parov. V prvem polfinalu sta bila boljša od avstralske dvojke Ash Barty – John Peers z 5:7, 6:4 in 13:11.

V finalu ju čakata rojaka Aslan Karacev in Jelena Vesnina. Rusa sta premagala Srba Novaka Đokovića in Nin Stojanović. Boljša sta bila s 7:6(4) in 7:5.

Novak Đoković je v enem dnevu izpadel iz obeh tekmovanj, se pa bo seveda tako v posamični kot tudi v konkurenci mešanih parov boril za bronasto kolajno.

Po hrvaškem finalu v moških dvojicah se sedaj lahko zgodi ruski finale v mešanih parih. Prva nosilca med moškimi dvojicami na olimpijskem turnirju v Tokiu Nikola Mektić in Mate Pavić sta v današnjem finalu premagala rojaka Marina Ćilića in Ivana Dodiga. Dvoboj se je končal po trejtem nizu z rezultatom 6:4, 3:6, 10:6.