Slovenci za finale pričakovano proti Franciji

Ostalo OI 3. Avg 202112:09 > 12:24 0 komentarjev
Rudy Gobert je bil najboljši, ko je bilo to najbolj potrebno. Foto: AP Photo/Eric Gay

V izenačenem tretjem četrtfinalnem dvoboju olimpijskega košarkarskega turnirja v Tokiu so Francozi s 84:75 ugnali Italijo, kar pomeni, da se bodo Slovenci v četrtek za uvrstitev v veliki finale ob 13. uri pomerili z galskimi petelini.

Italija – Francija 75:84 (25:20, 17:23, 12:21, 21:20)

Že pred tekmo se je vedelo, da je pred nami zelo izenačen dvoboj. Italijani so nekoliko bolje začeli in prvo četrtino dobili s 25:20, galski petelini pa so na nato v drugi četrtini nadoknadili zaostanek in na odmor odšli s prednostjo točke (43:42).

V drugem polčasu so Francozi povsem ustavili Italijo in si pred zadnjo četrtino priigrali 10 točk prednosti, a azzurri se niso predali in zapretili favoritom. Najprej so izenačili na 66:66, skupaj sta bili ekipi tudi pri 73:73, nato pa so naši sosedi do konca tekme dosegli le še dve točki, kar je bilo premalo za skalp galskih petelinov, ki tako kot Slovenci v Tokiu ostajajo neporaženi.

Junak Francije je bil pričakovano zvezdnik Utah Jazz Rudy Gobert z 22 točkami, eno manj je dosegel Evan Fournier, 15 pa kapetan Nicolas Batum, ki je dodal še 14 skokov.

Pri Italiji je blestel Simone Fontecchio s 23 točkami, 21 jih je dodal Danilo Gallinari, 15 pa Achille Polanara.

Francija je v skupinskem delu s tremi zmagami, s 83:76 je premagala tudi ZDA, zanesljivo osvojili prvo mesto, medtem ko so Italijani doživeli en poraz – s 86:83 jih je premagala Avstralija.