"Risi" tudi proti Koreji bridko zamijavkali

Uncategorized 30. Apr 201915:47 > 15:56

Slovenska hokejska reprezentanca je na SP Divizije I v skupini A še drugič izgubila. Tokrat je izbrano vrsto v Nursultanu ugnala Južna Koreja.

Slovensko reprezentanco je spet kaznovala ena katastrofalna tretjina in čeprav so bili v prvi ter tretji boljši tekmec, je bila druga toliko bolj slaba. V tem delu srečanja so risi Korejcem dopustili doseči tri zadetke v razmaku petih minut in se iz vodstva 3:1, znašli v rezultatskem “deficitu” 3:4.

V zadnji tretjini sta mreži mirovali, dokler se ni selektor odločil, da iz gola potegne Matijo Pintariča, Azijci pa so par sekund pred koncem nato dosegli zadetek v prazno mrežo.

Za Slovenijo so tokrat zadetke dosegli David Rodman, Ken Ograjenšek in Robert Sabolič. Vrata elite tako ostajajo priprta, sledi najverjetneje boj za obstanek v drugorazrednem svetovnem hokejskem tekmovanju.

Za našo izbrano vrsto bo 1. maj dan počitka, dan streznitve, nato pa v četrtek sledi obračun z Belorusi ob 12. uri po našem času.