Messi takoj po prihodu med nominiranci za prestižno nagrado

Nogomet 27. Okt 202312:36 0 komentarjev

Argentinski superzvezdnik Lionel Messi, ki od julija nosi dres Interja iz Miamija, se v svoji prvi sezoni v severnoameriški nogometni ligi MLS ni uvrstil v končnico prvenstva. Zato pa se je uvrstil v finalni del izbora za novinca leta v Major League Soccer, kljub temu, da je odigral le šest ligaških tekem za Miami, je poročala agencija AFP.

Messijeva tekmeca za nagrado za novinca leta sta grški napadalec Jorgos Jakumakis iz Atlante United in nemški vezist Eduard Löwen iz St. Louis Cityja.

Messi je bil tudi med igralci nominiranimi za nagrado za najkoristnejšega igralca MLS, vendar ni bil med tremi finalisti v tej kategoriji.

Najboljši med skoraj 50 klubi

Za ta naziv se bodo potegovali Denis Bouanga, v Franciji rojeni gabonski reprezentant, ki igra za Los Angeles FC, argentinski vezist Luciano Acosta iz vodilne ekipe rednega dela Cincinnatija in še en Messijev rojak Thiago Almada iz Atlante.

Messi, ki je lani v Katarju z Argentino osvojil naslov svetovnega prvaka, je avgusta pomagal Miamiju do naslova v tekmovanju Leagues Cup, ki združuje skoraj 50 klubov iz ZDA, Mehike in Kanade.

Šestintridesetletni napadalec je svojo prvo tekmo MLS odigral 26. avgusta kot menjava v drugem polčasu in dosegel gol pri zmagi Interja z 2:0 pri New York Red Bulls, s tem pa prekinil Miamijev niz 11 tekem brez zmage.