Olympiacos po navijaškem kaosu osvojil naslov grškega prvaka (VIDEO)

Košarka 16. Jun 20238:25 0 komentarjev

Košarkarji Olympiacosa so ubranili naslov grškega prvaka, potem ko so proti velikemu tekmecu Panathinaikosu dobili četrto tekmo finala, ki so jo zaznamovali navijaški izgredi v tretji četrtini.

Olympiacos je tri minute pred zaključkom predzadnje četrtine v gosteh prepričljivo vodil proti Panathinaikosu s 63:35 in zanesljivo korakal proti ubranitvi naslova državnega prvaka. Slaba predstava igralcev v zelenih dresih je močno ujezila njihove navijači, ki so svojo jezo začeli izražati na vse prej kot športen način.

Začelo se je z metanjem raznovrstnih predmetov na Olympiacosovo klop, nadaljevalo pa s topovskimi udari in baklami, kar je gostujočo zasedbo prisililo v umik v slačilnico. Sodniki so nato organizatorje zaprosili, da izpraznijo dvorano, a ker jim to ni uspelo niti s pomočjo policije, je bila tekma prekinjena.

Izgredi na tribunah se po pisanju grških medijev nadaljevali tudi po prekinitvi obračuna, posledično pa je padla odločitev, da se zmaga dodeli Pirejčanom, ki so tako tudi osvojili naslov prvaka.

Olympiacos je tako še štirinajstič postal grški prvak, a še vedno močno zaostaja za največjim rivalom Panathinaikosom, ki je pri 39 naslovih.