Finale evrolige brez slovenskega pridiha (VIDEO)

Košarka 14. Apr 202319:55 0 komentarjev
Teja Oblak

V finalu zaključnega turnirja evrolige v ženski konkurenci bomo v nedeljo spremljali turški finale. Fenerbahče je bil s 77:70 boljši od italijanskega Schia, ki ga vodi slovenski selektor ženske izbrane vrste, Grk Georgios Dikaioulakos, v drugem polfinalu pa domača Praga, za katero igra Teja Oblak, pa ni imela odgovora za razpoloženi Mersin.

Praga je bila v večernem polfinalu v domači dvorani velik favorit, a Mersin se je izkazal za previsoko oviro in poskrbel, da v nedeljo v finalu ne bo slovenskih predstavnikov. Teja Oblak je v 28 minutah dosegla devet točk. Iz igre je metala 3/11, zgrešila je vse štiri mete za tri točke ter zaradi petih osebnih napak tekmo proti Mersinu končala še pred iztekom tekme. Kapetanka slovenske reprezentance je devetim točkam dodala še dva skoka in pet asistenc. Ukradla je tudi eno žogo, a jih je tudi pet izgubila. Teja je še tretjič v karieri v evroligi obstala v polfinalu.

Najuspešnejša Slovenka v najelitnejšem evropskem tekmovanju je Nika Barič, ki se je na evropski prestol povzpela kar trikrat (2016, 2018 in 2019).

Teja Oblak in njena predstava proti Mersinu:

Fenerbahče upravičil vlogo favorita

V prvem polfinalu je Fenerbahče, ki velja za favorita tudi za končno zmago, s 77:70 ugnal italijanski Schio, ki je ob polčasu celo vodil. Turkinje so v drugem polčasu postavile stvari na svoje mesto in se pričakovano uvrstile v finale. Pri Fenerju je s 24 točkami blestela Breanna Stewart, pri poraženkah pa je bila z 19 točkami najučinkovitejša Jasmine Keys. Slovenski selektor Georgios Dikaioulakos je v trenerskem dvoboju moral priznati premoč hčerki nekdanjega slovenskega selektorja Božidarja Maljkovića, Marini Maljković.