Kapitulacija Maribora na Krasu v zadnji akciji tekme (VIDEO)

Nogomet 14. Maj 202317:17 0 komentarjev
Rok Kronaveter se poslavlja od Ljudskega vrta.; FOTO: Jure Banfi

Nogometaši CB24 Tabora in Maribora so se v predzadnjem krogu Prve lige Telemach v Sežani razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Tekma na Krasu se je končala brez zmagovalca. Mariborčani so bili v odsotnosti številnih nogometašev po golu Arnela Jakupovića v začetku drugega polčasa v vodstvu do četrte minute sodnikovega podaljška, ko je izenačujoči zadetek dosegel Dino Halilović.

Mariborčani po današnjem remiju ostajajo na tretjem mestu. Pred zadnjim krogom imajo tri točke manj od drugouvrščenih Celjanov, ki bodo prihodnji teden gostovali pri Olimpiji, Mariborčani pa bodo gostili tekmece iz ljubljanskega Brava.

Nogometaši iz Sežane ostajajo na zadnjem mestu v 10-članski elitni ligi, čez teden dni pa bodo gostovali v Novi Gorici. Z njimi so se po današnjem remiju izenačili po številu točk. V primeru zmage v mestu vrtnic si bodo priigrali kvalifikacije za dopolnitev Prve lige Telemach v sezoni 2023/24 z drugouvrščeno ekipo v 2. SNL, v primeru neodločenega izida ali poraza pa nazadovali v nižjo raven tekmovanja.

Po zaspanem in obojestransko previdnem uvodu v uvodnih desetih minutah so nogometaši iz Sežane in Maribora do konca prvega polčasa prikazali dinamično predstavo, v kateri ni manjkalo obetavnih akcij. Prvo nevarno so izpeljali gosti v 14. minuti, močan strel Ignacia Guerrica pa je zletel prek domačih vrat.

Le štiri minute kasneje so izbranci hrvaškega trenerja Damirja Krznarja znova zagrozili, po strelu Arnela Jakupovića pa se je izkazal domači vratar Jan Koprivec.

V 19. minuti so prvo obetavno akcijo izpeljali tudi Kraševci, po poskusu Alena Korošca z 18 metrov je strel blokiral Andraž Žinič, žoga pa je spremenila smer in zadela okvir vrat. V nadaljevanju akcije je bilo znova nevarno, po strelu z glavo Adriana Zeljkovića pa se je izkazal Samo Pridgar, ki je z refleksnim posredovanjem preprečil najhujše.

Mariborčani so v 21. minuti znova izpeljali obetavno akcijo, strel Žana Vipotnika pa je končal prek vrat. Med 25. in 28. minuto so domači nogometaši dvakrat poskusili z razdalje premagati Pridgarja, strela Marka Seliškarja in Saša Marasovića pa sta švignila mimo leve vratnice.

Štajerci so bili v prvi polovici tekme najbližje zadetku v 30. minuti, ko je Rok Kronaveter po prostem strelu z 20 metrov zadel okvir sežanskih vrat.

Udaren začetek in brutalen konec

Gostujoča zasedba je sijajno odprla drugo polovico tekme. Že v prvem napadu je Ivan Brnić prodrl po levi strani in poslal lep predložek v kazenski prostor, kjer je Jakupović po strelu z glavo zadel za 1:0.

V 70. minuti so Mariborčani znova zagrozili, po kombinirani akciji pa se je po strelu Vipotnika nekoliko z desne strani izkazal vratar Koprivec.

Domači trener Dušan Kosić je z nekaterimi menjavami skušal spremeniti potek dogajanja na zelenici, med 71. in 76. minuto pa so imeli tri lepe priložnosti.

Najprej se je po globinski podaji v obetavni priložnosti znašel Marasović, a je bil Pridgar na pravem mestu. Nato je Mihael Briški z roba kazenskega prostora močno streljal, žoga pa je švignila mimo desne vratnice. Še najlepšo priložnost je imel Marasović, ki se je lepo otresel gostujočih obrambnih igralcev, njegov strel z osmih metrov pa je “čudežno” ubranil Pridgar.

Gostitelji so v izdihljajih tekme le dosegli izenačujoči gol. Gabonec Fahd Ndzengue je v četrti minuti sodnikovega podaljška z leve strani poslal oster predložek, na pravem mestu pa se je znašel Halilović in postavil končni izid na dvoboju.

Zasedba iz Sežane bo v zadnjem krogu v petek, 19. maja, gostovala v Novi Gorici, mariborska pa bo dan kasneje gostila Bravo.

NK Tabor Sežana – NK Maribor 1:1 (0:0)

Stadion Rajka Štolfe,

sodniki: Balažič (Ljubljana), Žunič (Kranj), Kordež (Dol pri Ljubljani).

Strelca: 0:1 Jakupović (46.), 1:1 Halilović (90.+4.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Kaleba, Ovsenek (od 46. Pabai), Briški (od 89. Al. Zeljković), Seliškar (od 58. Fahd Ndzengue), Ad. Zeljković, Korošec, Halilović, Marasović (od 90. Burkić), Šušnjara (od 58. Tolić), Stanković.
Maribor: Pridgar, Žinič, Watson, Šoštarič Karič (od 68. Uskoković), Guerrico, Repas (od 68. Alijagić), Laušić, Kronaveter (od 72. Božičković), Brnić (od 81. Lorber), Jakupović, Vipotnik.

Rumeni kartoni: Halilović, Briški; Guerrico, Kronaveter.

94. minuta: GOOOOOOOL! Fahd Ndzengue se je na levem boku otresel čuvaja in podal na oddaljenejšo vratnico ter našel Dina Halilovića. Takoj po golu je sodnik označil konec tekme.

93. minuta: Aleksandar Zeljković je po sreči prišel do strela z glavo, bil je na kolenih tik pred vrati, a pomeril naravnost v naročje Pridgarja.

90. minuta: Denis Alijagić je slabo sprejel podajo z leve po tleh in izpustil priložnost, da zapečati usodo “češnjic”

76. minuta: Miha Briški bi skoraj že tretjič v karieri dosegel gol proti vijoličastim. Igralec domače zasedbe je prišel do strela diagonalno od vrat Pridgarja in pomeril kakšen meter od vratnice. V naslednji akciji je moral vratar gostov refleksno posredoval ob strelu Marasovića in oddal kandidaturo za Union #NajObrambo kroga.

74. minut: Silovit protinapad je Brnić zaključil kar sam, pri udarcu v šprintu je bil preveč nagnjen nazaj in pomeril čez gol.

71. minuta: Sacha Marasović je v prodoru prišel do žoge in z njo stekel v kazenski prostor ter preizkusil zmožnosti svoje desnice. Strel je šel preveč po sredini vrat, da bi ogrozil Sama Pridgarja.

46. minuta: GOOOOOOOOL! Komaj sta ekipi dobro stopili na igrišče, že se trese mreža. Mark Pabai ni bil pozoren na preigravanje, Jakoslav Stanković je v sredini “zaspančkal”, Ivan Brnić je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je natančna podaja našla betico Arnela Jakupovića. Maribor vodi!

Konec prvega polčasa! Ta je ponudil več, kot kaže rezultat na semaforju (0:0)

30. minuta – Z zadetim okvirjem gola zdaj vrača še Maribor. Prečko je s prostega strela stresel Kronaveter.

25. minuta – Z leve strani je z velike razdalje poskusil še Seliškar, a se je žoga odbila od Watsona, kar je preprečilo delo za Pridgarja.

20. minuta – Po podaji Šušnjare s kota je nevarno z glavo streljal Zeljković, a se je izkazal Pridgar.

19. minuta – Fantastična priložnost za Tabor, od daleč je poskusil Korošec, žoga je napoti proti gola zadela Žinića in se odbila v vratnico. Ostaja 0:0.