Zmaji šele v zaključku zlomili odpor Šentjurja (VIDEO)

Košarka 11. Maj 20238:00 > 22:02 0 komentarjev

Začela se je končnica 32. sezone slovenskega košarkarskega prvenstva. Četrtfinalne boje so odprli košarkarji Šentjurja in Cedevita Olimpije. Favorizirani Ljubljančani, ki branijo naslov in lovijo jubilejno 20. zvezdico, so odpor domačih strli šele v zaključku (74:81). Na tesni tekmi v Šenčurju je bil junak domačih proti Iliriji Dino Murić (86:83). Helios ni imel težav z Rogaško (89:71). Krka pa je zmlela Podčetrtek (113:78).

Zmaji so dvoboj odprli z vodstvom za šest točk po uvodni četrtini, a v nadaljevanju z anemično igro domačinom dovolili, da se razigrajo. Šentjurčani so drugi del dobili za kar 12 točk in preobrnili izid. Ob odmoru je semafor kazal 43:37 v korist domačih. Tudi v tretji četrtini je Šentjur držal korak z Ljubljančani.

Dvoboj so zmaji v svojo korist prelomili na začetku četrte četrtine, ko so uprizorili delni izid 13:0 in stvari postavili na svoje mesto. Šentjur je sicer še imel nekaj priložnosti za vnovično vodstvo, a vse zapravil. Zadnjo 2:20 pred koncem pri zaostanku z 72:74 Rok Nemanič, ki je bil z 20 točkami sicer prvi strelec obračuna. Pri gostih sta po 14 točk vpisala Alen Omić in Matic Rebec. Druga tekma serije bo v ponedeljek ob 18.00.

Dino Murić junak Šenčurja

Še bolj vroče je bilo v Šenčurju, kjer so domači košarkarji po napeti končnici povedli v seriji proti Iliriji. Pri izidu 85:83 je v napad za podaljšek krenil Adnan Arslanagić in že ušel obrambi, a je v zadnjem trenutku odlično posredoval Dino Murić in nasprotniku podelil blokado. To je bila že njegova tretja na tekmi, medtem ko je z 10 točkami in 11 skoki vpisal dvojnega dvojčka.

Asrlanagić je imel sicer ob izteku časa še novo priložnost za podaljšek, a zgrešil trojko iz težkega položaja in tekmo sklenil pri 18 točkah. Prvi strelec dvoboja je bil sicer član domačih Armin Hrstić z 22 točkami.

Domžalčani nadigrali Rogaško

Helios Suns so še četrtič v tej sezoni premagali Rogaško in si lahko že v nedeljo (18.00) v Rogaški Slatini zagotovi uvrstitev v polfinale. Slatinčani, ki so v Domžalah večino tekme odigrali s sedmimi igralci, so bili pred zadnjimi desetimi minutami v igri za presenečenje, saj so zaostajali le štiri točke, a so domačini hitro naredili razliko in na koncu zadnjo četrtino dobili s 23:9.

Pri Domžalčanih je v igro vstopilo vseh enajst igralcev, med strelce pa se jih je vpisalo deset. Blaž Mahkovic je v prvem polčasu dosegel 13 točk, na koncu 18. Po šestnajst točk sta jih dodala Austin Luke (8 podaj) in Tibor Mirtič (9 skokov). Za Rogaško sta največ točk zbrala Jure Špan (15 točk, 5 podaj) in Ivan Miličević (14 točk, 5 skokov).

Krka zmlela Podčetrtek

Krka je pred svojimi gledalci zlahka premagala Podčetrtek s 35 točkami razlike. Druga tekma bo v nedeljo ob 19.30 v Podčetrtku. Novomeščani so do zmage prišli z eno vrhunsko četrtino oziroma odličnim nadaljevanjem. Na začetku drugega polčasa so z delnim izidom 20:5 pobegnili na 66:51, v tretjem delu igre pa so tekmeca nadigrali s 40:14. V drugih dvajsetih minutah je Krka dosegla kar 67 točk.

Domači so zadeli 16 trojk iz 29 poskusov, v skoku so tekmeca nadigrali z 42:32, imeli pa so tudi 27 asistenc. Šest igralcev je doseglo deset ali več točk. Največ košev je zbral Leon Stergar (21 točk, trojke 3:3, 6 skokov), največ skokov je imel Miha Cerkvenik (10 točk, 10 skokov), največ podaj pa Jan Špan (10 podaj, 15 točk, trojke 5:11). Pri gostih, ki so zgrešili 12 prostih metov, je Žan Kosič dosegel 17 točk.