Neymar in druščina pometla z Urugvajem

Nogomet 15. Okt 20217:27 > 10:54 0 komentarjev

Brazilska nogometna reprezentanca zanesljivo koraka proti neposredni uvrstitvi na svetovno prvenstvo v Katarju prihodnje leto. V 12. krogu južnoameriških kvalifikacij je zanesljivo ugnala Urugvaj s 4:1. S šestimi točkami zaostanka na lestvici sledi Argentina, ki je tesno, z 1:0 ugnala Peru.

Brazilce sicer teoretično le še nekaj točk loči od uvrstitve v Katar, a so si po doslej prikazanem to že zdavnaj zagotovili. Po deseti zmagi na enajstih tekmah (en dvoboj imajo še v dobrem) imajo pred petouvrščenim Urugvajem že 15 točk naskoka pred zadnjimi šestimi krogi.

Ob današnji zmagi je znova gol prispeval Neymar, na 115 tekmah je zadel že 70. Junak srečanja pa je bil Raphinha. Štiriindvajsetletni napadalec angleškega Leedsa je sploh prvič začel tekmo za Brazilijo in takoj dosegel dva gola. Četrti gol za Brazilce je po urugvajskem znižanju na 1:3 prek Luisa Suareza dosegel Gabriel Barbosa v 83. minuti.

Prvi zasledovalci Brazilcev so že nekaj časa Argentinci. Toda ti so se morali ponoči pošteno potruditi za poln izkupiček. Proti Peruju so sicer prek Lautara Martineza povedli z 1:0 v 43. minuti, sredi drugega polčasa pa je Yoshimar Yotun zgrešil enajstmetrovko in ostalo je pri treh točkah gavčev.

Argentina za Brazilijo zaostaja za šest točk, a ima osem točk naskoka pred tretjeuvrščenim Ekvadorjem, ki je remiziral s Kolumbijo (0:0). Slednja ima na lestvici na četrtem mestu 16 točk, prav toliko jih ima na petem mestu tudi Urugvaj, ki je pred nekaj dnevi v tem ciklu visoko izgubil še proti Argentini (0:3).

Čile je po današnji zmagi nad zadnjo Venezuelo šesti s tremi točkami zaostanka za Urugvajem. Sledita Bolivija in Paragvaj s po 12 točkami. Bolivijci so v tem krogu zabeležili najvišjo zmago prav proti Paragvaju (4:0) in ostajajo v lovu za prvimi petimi mesti, ki prinašajo bodisi neposreden nastop na SP bodisi v dodatnih kvalifikacijah ob končnem petem mestu. Na deveto je zdrsnil Peru z 11 točkami, zadnja je Venezuela, ki je osvojila le 7 točk.

V lovu na mundial bo tako potekal še ogorčen boj. Naslednji krog bo na vrsti 11. novembra. Pari so Brazilija – Kolumbija, Ekvador – Venezuela, Paragvaj – Čile, Peru – Bolivija in Urugvaj – Argentina.

Paragvajci ostali brez selektorja

Paragvajsko nogometno reprezentanco bo v nadaljevanju kvalifikacijskih bojev vodil drug selektor. Po porazu proti Boliviji je namreč tamkajšnja nogometna zveza sporočila, da argentinski strokovnjak Eduardo Berizzo po visokem porazu ni več selektor.

Enainpetdesetletni Berizzo je Paragvaj vodil od februarja 2019 in ga dvakrat popeljal do četrtfinala na južnoameriškem prvenstvu. Iz zveze so sporočili, da bodo njegovega naslednika imenovali kmalu.

Južnoameriške kvalifikacije za SP

Argentina – Peru 1:0 (1:0)
Strelec: Martinez 43.

Čile – Venezuela 3:0 (2:0)
Strelca: 1:0 Pulgar 18., 2:0 Pulgar 37., 3:0 Brereton 73.

Brazilija – Urugvaj 4:1 (2:0)
Strelci: 1:0 Neymar 10., 2:0 Raphina 18., 3:0 Raphinha 58./11-m, 1:3 Suarez 77., 4:1 Barbosa 83.