Argentina zmore brez Messija, v Quitu deževali rdeči kartoni

Nogomet 28. Jan 20229:12 > 9:17 0 komentarjev

Oslabljeni nogometaši Argentine so v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v gosteh premagali Čile z 2:1. Zmage v gosteh so se razveselili tudi Urugvajci, ki so bili z 1:0 boljši od Paragvaja, medtem ko je Brazilija remizirala z Ekvadorjem (1:1).

Argentina je na svoji 14. tekmi v kvalifikacijah za nastop na mundialu v Katarju zabeležila še deveto zmago in podaljšala svoj niz neporaženosti, ki sedaj traja že neverjetnih 27 tekem. To ji je uspelo kljub odsotnosti selektorja Lionela Scalonija in glavnega zvezdnika Lionela Messija, ki sta dvoboj izpustila zaradi koronavirusa. Prvi je bil na covid-19 pozitiven nedavno, medtem ko drugi še vedno ni povsem okreval po že omenjeni bolezni.

Gavči so tri točke proti Čilu vpisali po zaslugi mojstrovine Angela Di Marie v deveti in zadetka Lautara Martineza v 34. minuti, medtem ko je edini gol za domačine zabil Ben Brereton v 21. minuti.

“Messi je vodja ekipe, a smo zelo dobro igrali tudi brez njega. Zaradi koronavirusa smo pogrešali tudi nekatere druge igralce, a ekipa se je odrezala izvrstno, za kar sem ji hvaležen,” je po zmagi dejal pomočnik argentinskega selektorja Walter Samuel.

Čilenci jim niso pustili niti na stranišče

Kljub zmagi je bil močno nezadovoljen vezist gavčev Rodrigo De Paul, ki se je obregnil ob neprofesionalno obnašanje gostiteljev.

“Ko smo izstopili iz letala, nam niso pustili na stranišče, izklopili so nam klime, ves čas našega obiska pa so nas motili s sirenami. Ne pravim, da je takšno obnašanje pravilno ali napačno, a kdorkoli pride v Argentino, se potrudimo, da se počuti kot doma. Tekmo je treba dobiti na igrišču,” je robantil nogometaš.

Urugvaj končal negativen niz

Na drugi tekmi kvalifikacij je Urugvaj v gosteh proti Paragvaju prekinil niz petih tekem brez zmage. Na stadionu General Pablo Rojas mu je tri točke prinesel gol Luisa Suareza v 50. minuti. Gostitelji so sicer tekmo sklenili z desetimi igralci na zelenici, potem ko je v 94. minuti še drugi rumeni karton prejel Gustavo Gomez.

V Quitu “deževali” rdeči kartoni

Na dobri poti, da postane prvi selektor brez poraza v južnoameriških kvalifikacijah je brazilski strateg Tite, ki je s svojimi igralci remiziral v gosteh pri Ekvadorju. Brazilci so po zaslugi Casemira v Quitu povedli že v šesti minuti, končni izid in točko pa je domačim v 75. minuti zagotovil Felix Torres.

Tekmo sta sicer zaznamovali dve izključitvi. Pri Ekvadorju je igrišče že v 15. minuti zapustil Alexander Dominguez, pri Brazilcih pa je še drugi rumeni karton v 20. minuti prejel Emerson Royal. Zelo blizu predčasnemu zaključku tekme je bil tudi vratar gostov Alisson, ki je prejel kar dva rdeča kartona. Prvega v 26. minuti, drugega pa v 91., a sta bila oba preklicana po ogledu posnetka.