Srbski golgeter zasenčil Benzemaja in očaral Savdijce (VIDEO)

Nogomet 2. Sep 20237:10 1 komentar

V savdijski nogometni ligi je bil včeraj na sporedu derbi med Al-Ittihadom in Al-Hilalom, ki so ga s 4:3 dobili slednji. Pri ekipi modrih valov je blestel Aleksandar Mitrović, dosegel je hat-trick in s tem poskrbel za naziv igralca srečanja, pa čeprav je imel v vrstah gostov Karim Benzema še en fantastičen večer.

Gledalci na stadionu Abdullaha Al-Faisala so bili priča nogometnemu prazniku, začinjenemu s sedmimi zadetki.

Odločilni zadetek za zmago so gostje dosegli v 70. minuti, ko so terensko premoč kronali z golom Salema Al Dawsarija.

Ta je izkoristil podajo Sergeja Milinković-Savića in v akrobatskem poskusu žogo spravil za hrbet Marcela Groheja.

Pri zmagovalni ekipi, ki je s šopom treh točk tudi prevzela vodstvo na razpredelnici državnega prvenstva, se je Mitrović pred tem med strelce vpisal v 20., 60. in 65. minuti, ko je bil natančen pri strelu z bele pike.

Zadetek Al Hilala za zmago:

V vrstah domačih gre pohvaliti Karima Benzemaja (Sofascore mu je namenil najvišjo oceno pri Al Ittihadu z 8.4). Francoski napadalec je v prvem polčasu dirigiral soigralcem in bil najbolj zaslužen za to, da se je prvi polčas končal z ugodnih 3:1.

Benzema je takole mrežo našel v 38. minuti, ko je zadel za vodstvo z 2:1:

Al Hilal po nepolnih petih krogih vodi s 13 točkami, Al Ittihad zaostaja le za eno točko, vodstvo na razpredelnici pa bi nocoj ob morebitni zmagi prevzel Al Ahli (Riyad Mahrez).