Đoković prestal poljski izziv, zanesljiv tudi prvi igralec sveta (VIDEO)

Grand Slam 10. Jul 202321:51 > 21:55 0 komentarjev

Novak Đoković je v osmini finala premagal Poljaka Huberta Hurkacza s 7:6(6), 7:6(6), 5:7 in 6:4 in se prebil v četrtfinale Wimbledona, kjer se bo pomeril z Rusom Andrejem Rubljovom. V večernem dvoboju na osrednjem igrišču je Španec Carlos Alcaraz s 3:6, 6:3, 6:3 in 6:3 ugnal Italijana Mattea Berrettinija. Prvi igralec sveta se bo v četrtfinalu pomeril z Dancem Holgerjem Runejem.

Srbski zvezdnik je potreboval drugi dan in veliko trdega dela, da je dokončal delo, vendar se je drugi nosilec turnirja na koncu uvrstil v četrtfinale Wimbledona.

Potem ko je v nedeljo zvečer dobil prva dva niza, se je Đoković 16 ur pozneje vrnil na osrednje igrišče in izgubil tretji niz, nato pa zapečatil zmago nad Hubertom Hurkaczem s 7:6(6), 7:6(6), 5:7, 6:4.

Poljak je s svojim servisom onemogočil Đokovića, ki praktično ni prišel do priložnosti za brejk. Sedemnajsti nosilec je izgubil svoj servis šele ob izidu 3:3 v četrtem nizu. Toda to je bilo vse, kar je Srb potreboval, da je po treh urah in šestih minutah napredoval.

Za 23-kratnega zmagovalca turnirjev za grand slam, ki je na travi zmagal že na 32 zaporednih tekmah, bi se tekma lahko končala veliko bolj stresno, kot je bilo na koncu. Đoković je v podaljšani igri prvega niza rešil tri set točke, v podaljšani igri drugega niza pa se je pobral iz poznega mini-brejka.

Toda Đoković je preživel in se bo sedaj pomeril s sedmim nosilcem Andrejem Rubljovom, ki je v nedeljo v petih nizih premagal Aleksandra Bublika. Srb vodi s 3:1 na medsebojnih obračunih. Rubljov je Srba premagal na pesku v lanskem beograjskem finalu.

Carlos Alcaraz se je v Wimbledonu uvrstil v četrtfinale, vendar se je moral proti Italijanu Matteu Berrettiniju potruditi za zmago.

Italijan je prvi niz dobil s 6:3, saj je prvi igralec sveta spet začel počasi, vendar je v drugem nizu vrnil udarec, prišel do zgodnjega brejka in ga dobil s 6:3.

Alcaraz je na začetku tretjega niza zapravil tri priložnosti za brejk, ko mu je to končno uspelo, je prvič zares prevzel nadzor nad igro.

Carlos Alcaraz

Španec je ponovno dobil tretji niz s 6:3, predvsem po zaslugi bliskovitega forhenda, nato pa je v zadnjem nizu pod streho potrdil zmago.

Prvi igralec sveta je v tretjem nizu serviral za zmago s 6:3 in se uvrstil v osmino finala, s čimer se je približal vnovičnemu dvoboju z Novakom Đokovićem.

Christopher Eubanks

Američan presenetil Cicipasa

V Wimbledonu se vroča serija Christopherja Eubanksa na travi še ne bo ustavila.

Američan je v ponedeljek s 3:6, 7:6(4), 3:6, 6:4, 6:4 in 6:4 premagal petega nosilca Stefanosa Cicipasa in se uvrstil v četrtfinale. Eubanks, ki je pred Wimbledonom na Mallorci osvojil svoj prvi naslov serije ATP, je v dvoboju, v katerem so prevladovali servisi in so ga zaznamovali kratki dvoboji, na koncu prišel do preobrata in zmage nad Grkom.

“Počutim se, kot da trenutno živim v sanjah. To je popolnoma noro,” je v pogovoru na igrišču dejal navdušeni Eubanks. “Ko si predstavljate vse okoliščine … Toliko sem se trudil, da bi vse skupaj blokiral in se osredotočil na naslednjo tekmo, pa naj se sliši še tako klišejsko, vendar je uvrstitev v prvi četrtfinale na turnirjih za grand slam nadrealistična. Ne morem verjeti.”

Jelena Ribakina; Foto: Guliverimage

Branilka naslova hitro v četrtfinale

Jelena Ribakina je morala v ponedeljek za napredovanje v četrtfinale odigrati le pet iger.

Brazilka Beatriz Haddad Maia, 13. nosilka, je zaradi poškodbe hrbta predala obračun pri zaostanku 4:1 v prvem nizu.

“Zagotovo ni bilo tako, kot sem si želela končati tekmo,” je pozneje novinarjem povedala Ribakina. “Vendar sem vesela, da sem spet v četrtfinalu. Upam, da se bo Maia kmalu vrnila.”

Tunizijka na ponoven zmenek z Ribakino

Na osrednjem igrišču je Tunizijka Ons Jabeur s 6:0, 6:3 premagala Čehinjo Petro Kvitovo.

Jabeur, ki se je lani v Wimbledonu prvič uvrstila v finale turnirja za grand slam, je potrebovala le 63 minut, da je Kvitovo premagala šele drugič v šestih srečanjih v karieri. Tunizijka se je v četrtfinale Wimbledona uvrstila tretjič zapored.

Za preboj v polfinale se bo pomerila s tretjo nosilko Jeleno Ribakino, tekmici sta se pomerili že lani v velikem finalu, kjer je slavila Kazahstanka.

Arina Sabalenka je hitro opravila z Jekaterino Aleksandrovo, jo premagala s 6:4, 6:0 in se uvrstila v četrtfinale Wimbledona, kjer se bo pomerila z Američanko Madison Keys, ki je ugnala Rusinjo Miro Andrejevo s 3:6, 7:6(4) in 6:2.