Hirscher ostaja vladar veleslaloma, Kranjec deveti

SZS

Italijanska Alta Badia je bilo prizorišče tretjega moškega veleslaloma sezone. S progo Gran Risa se je v prvem teku spopadlo 81 tekmovalcev med katerimi so bili tudi trije naši smučarji – Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Miha Hrobat.

Najboljšo vožnjo prvega teka je prikazal Avstrijec Marcel Hirscher, ki si je nabral precejšnjo prednost 94. stotink pred najbližjim zasledovalcem Švedom Mattsom Olssonom. Marco Odermatt iz Švice je na tretjem mestu zaostajal eno sekundo, Manuel Feller iz Avstrije na četrtem še tri stotinke več, razlike med tekmovalci nižje na lestvici pa nato niso bile zelo velike.

S prvim delom naloge je med drugimi zelo dobro opravil tudi Žan Kranjec, ki je pred letom dni na temu prizorišču prišel do svojih prvih stopničk oziroma do tretjega mesta. Njegov zaostanek za Hirscherjem je znašal 1.55 sekunde, kar ga je uvrstilo na šesto mesto, med Norvežana Henrika Kristoffersena, ki je bil 22 stotink hitrejši in Francoza Alexisa Pinturaulta, ki je bil 3 stotinke počasnejši.

Štefan Hadalin, ki je startal 43. po vrsti se je poskušal prvič v tej sezoni prebiti v finale. S progo se je solidno boril, a vseeno ni dobil nagrade dodatne vožnje, saj je za prvouvrščenim zaostal 4.16 sekunde in se tako uvrstil na 40. mesto. Hrobat, ki je pred dvema dnevoma na superveleslalomu v Val Gardeni prišel do rezultata kariere z 20. mestom, je danes postavil 65. čas voženj.

Pred nastopom Žana je z drugo vožnjo odlično opravil Francoz Thomas Fanara, ki je po uvodnem teku zasedal 14. mesto. Naš smučar je v zgornjem delu v primerjavi z vodilnim Francozom izgubil nekaj desetink, potem pa nadaljeval precej bolje oziroma podobno hitro kot tekmec. Žal je pri zadnjem skoku pred ciljem sledila napaka, zaradi katere je šlo po zlu še nekaj časa, tako da je ob koncu nastopa zasedel šesto mesto.

Naslednji smučarji so za tem naredili nekaj napak, ki so Fanaraju omogočale zasedanje prvega mesta vse do zadnjega nastopa dneva. Hirscher je navkljub veliki prednosti smučal brezkompromisno in prišel do nove zmage z 2.53 sekunde prednosti. Kranjec je bil na koncu deveti, s čimer je izenačil zelo dober rezultat iz Val d’Isera.