Kranjec v Alta Badii odličen četrti, zmaga Hirscherju

Getty Images

V Alta Badii je Žan Kranjec poskrbel za novo odlično slovensko smučarsko uvrstitev. Po devetem mestu, ki ga je zasedal po prvi vožnji, je v drugo smučal še bolje ter končal na odličnem četrtem mestu. Zmagal je Marcel Hirscher.

Kranjec je bil po prvi seriji na devetem mestu, za vodilnim Hirscherjem je zaostal za 1,44 sekunde. V drugo je Žan smučal fantastično, prevzel vodstvo, potem pa pridobival mesto po mesto. Bil je za pičlo stotinko sekunde hitrejši od Manuela Fellerja.

To je bila najboljša slovenska moška uvrstitev na tekmah veleslaloma v Alta Badii po letu 1994, ko je Jure Košir zasedel deveto mesto. Hkrati je Kranjec izenačil svojo najboljšo uvrstitev na tekmah svetovnega pokala.

Zmagal je Marcel Hirscher, ki je vodil že po prvi vožnji, v drugo pa je še potrdil zmagoslavje. Na koncu je imel kar 71 stotink sekunde prednosti pred Mathiejem Faivrejem, na tretjem mestu pa je končal Italijan Florain Eisath.