Ilka Štuhec pred jutrišnjim smukom znova pri smukaškem vrhu

Alpsko smučanje 15. Dec 202213:48 0 komentarjev
Ilka Štuhec. Foto: GEPA pictures/Harald Steiner via Guliver

Slovenska alpska smučarka Ilka Štuhec je dosegla četrti čas pred petkovim ženskim smukom za svetovni pokal v St. Moritzu v Švici. Zaostanek slovenske smučarke v hitrih disciplinah za najboljšo je znašal 1,13 sekunde. Prvi čas (1:29,19) je dosegla italijanska šampionka Sofia Goggia. Domačinka Lara Gut Behrami (+1,10) je bila druga.

Norvežanka Ragnhild Mowinckel (+1,11) je bila tretja in je Štuhec prehitela za zgolj dve stotinki sekunde. Zaostanek Avstrijke Mirjam Puchner na petem mestu je znašal 1,29 sekunde.

Goggia je zmagala na obeh uvodnih smukih v Lake Louisu. Ilka Štuhec je obakrat zasedla peto mesto.

Slovenska smučarka je bila na smukih v St. Moritzu doslej najboljša z zmago na svetovnem prvenstvu leta 2017, ko je osvojila prvega od dveh naslovov smukaške prvakinje. Na včerajšnjem treningu se s 30. mestom ni najbolj izkazala, zato pa si danes prismučala toliko boljšo popotnico pred jutrišnjim smukom.

V St. Moritzu bodo izpeljali dva smuka, v petek in soboto, ter v nedeljo še superveleslalom.