Norveška senzacija v Wengnu

Alpsko smučanje 16. Jan 202214:20 > 15:38 2 komentarja
AP Photo/Luciano Bisi

Norvežan Lucas Braathen je presenetljivi zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Wengnu. 21-letni norveški smučar se je na vrh povzpel z 29. mesta. Drugi je bil Švicar Daniel Yule (+,22), tretji pa Italijan Giuliano Razzoli (+0,29).

V drugi vožnji se je vrstni red povsem premešal. Enaindvajsetletni Braathen je osvojil drugo zmago v svetovnem pokalu, prvo slalomsko, potem ko je s startno številko 31 komaj ujel finale, v drugi vožnji pa se je strgal z verige in vse do konca ostal pred vsemi.

Braathena ni premagal niti njegov rojak Henrik Kristoffersen, ki je bil najhitrejši na prvi progi in je imel v finalu Wengna kar dve sekundi in štiri stotinke zaloge, a se mu je tik pred koncem pripetila napaka in je odstopil.

REUTERS/Denis Balibouse

Presenetljiva tudi drugi in tretji

Brez stopničk sta ostala tudi drugi in tretji po prvi vožnji Avstrijec Manuel Feller in Norvežan Sebastian Foss-Solevaag. Zato pa sta se na stopničke zavihtela domačin Daniel Yule (+0,22) in italijanski veteran Giuliano Razzoli (+0,29). Yule je bil po prvi vožnji osmi, Razzoli deveti.

Slovenca prepočasna za finale

Štefan Hadalin in Tijan Marovt sta z nastopom končala že v prvi vožnji. Marovt je bil 43., Hadalin pa še tri mesta za njim.  “Štefan je danes probal napasti, a je storil preveč napak. Že v zgornjem delu pred vhodom na strmino in največja napaka pred ciljem. V taki konkurenci in s takimi napakami ni mogoče računati na nastop v finalu. Tijan se je zelo dobro lotil tekme, je bil prvič v Wengnu. Zelo dobro je smučal več kot polovico proge, spodaj pa ga je malce zmanjkalo. On rabi izkušnje in sedaj se vrača na evropski pokal. Je na pravi poti in s takšnim načinom, kot se je on lotil proge, se bo tudi na svetovnem pokalu zgodilo, da bo tudi on v drugem teku,” je slovenske nastope pokomentiral glavni trener za tehnične discipline Klemen Bergant.