Italijanka do naslova, Slovenke na čelu z Lampič s predstavo za pozabo

Biatlon 13. Feb 202418:47 0 komentarjev
Lisa Vittozzi

Lisa Vittozzi je na svetovnem prvenstvu v biatlonu v češkem Novem mestu osvojila svojo prvo posamično zlato medaljo. Slovenke so povsem razočarale. Polona Klemenčič je tekmo končala na 45. mestu. Anamarija Lampič je bila 58., Lena Repinc pa 78.

Italijanka je bila brezhibna na strelišču in je premagala Nemko Janino Hettich-Walz in Francozinjo Julijo Simon. Slednja je na Češkem že osvojila zlato v sprintu in zasledovanju.

Simon je sicer vodila po treh streljanjih, vendar je zgrešila na zadnjem streljanju stoje, kar je odprlo vrata do naslova Lisi Vittozzi.

Italijanka je na tem tekmovanju že pokazala, da je v odlični formi, saj je v zasledovalnem teku osvojila srebro za Francozinjo. 29-letnica je tako lahko nadgradila svojo zbirko, saj je pred letom dni v Oberhofu z žensko štafeto osvojila zlato medaljo.

Anamarija Lampič
Anamarija Lampič je zgrešila kar osem strelov. Foto: Profimedia

Lampič je tako kot na prejšnjih nastopih na Moravskem tudi tokrat zaradi slabših strelskih predstav izgubila možnost za visoko uvrstitev. Po dvakrat je zgrešila že na prvem in drugem postanku, podobno pa ji je šlo tudi v nadaljevanju in nastop je končala z osmimi nepokritimi tarčami oziroma prav toliko minutami pribitka ter z zaostankom 7:04,3 pristala na 58. mestu.

Repinc, ki se je na prvi posamični tekmi SP izkazala s strelsko ničlo in bila s 30. mestom najboljša Slovenka, je tokrat tudi precej grešila na strelskih postankih, dvakrat že na prvem, do konca pa si je nabrala šest kazenskih minut. Njen zaostanek je znašal 8:49,9, kar je bilo dovolj za 78. mesto.

Malenkost bolje je opravila Klemenčič, ki je bila že po prvem streljanju z ničlo najboljša Slovenka, a je potem tudi ona na naslednjem zgrešila dvakrat in izpadla iz boja za visoka mesta. Do konca je naredila skupno štiri strelske napake, z zaostankom 5:46,4 pa je končala kot 45., tako da je le dosegla najboljšo slovensko uvrstitev dneva.