Italijanka izjemno sezono kronala z velikim kristalnim globusom

Biatlon 17. Mar 202419:37 0 komentarjev
Lisa Vittozzi

Biatlonke so sezono svetovnega pokala končale na tekmi s skupinskim startom v kanadskem Canmoru. Edina slovenska predstavnica Anamarija Lampič je osvojila 28. mesto (+ 3:15,9/9), zmagala je Francozinja Lou Jeanmonnot. Veliki kristalni globus je kljub le 21. mestu pripadel Italijanki Lisi Vittozzi.

Pred zadnjo tekmo sezone so bile še vedno možne spremembe v seštevku pokala, čeprav je imela Vittozzi s 1071 točkami lepo prednost pred Norvežanko Ingrid Landmark Tandrevold (1010). Za stopničke sta se borili še Francozinji Jeanmonnot (978) in Justine Braisaz-Bouchet (975).

Vittozzi na zadnji tekmi sicer ni blestela, zgrešila je petkrat in končala šele na 21. mestu. A kljub temu je nekaj prednosti zadržala, tako da se je lahko na koncu tudi veselila skupne zmage v pokalu. Ostalo ji je 23 točk naskoka, njen seštevek je bil 1091.

V ospredju današnje tekme je z enim zgrešenim strelom slavila Jeanmonnot, ki je za 11 sekund prehitela Nemko Janino Hettich-Walz, ki je prav tako zgrešila samo enkrat, tretja je bila s 15,8 sekunde zaostanka rojakinja zmagovalke Gilone Guigonnat, ki je edina med vodilnimi pokrila vse tarče.

Jeanmonnot je z zmago še skočila na drugo mesto seštevka sezone s 1068 točkami, Tandrevold, na tekmi šele osma, pa je zdrsnila na skupno tretje mesto s 1044 točkami.

Lampič, ki je bila na sobotnem zasledovanju po novi neprepričljivi strelski predstavi 23., je tudi tokrat na strelišču začela slabo. Ob prvem postanku je zgrešila trikrat ter z 29. mestom zapravila možnosti za boljšo uvrstitev. Nekoliko bolje se je odrezala ob drugem postanku, ko je zgrešila le enkrat, a uvrstitve ni bistveno popravila. Tudi naslednja postanka sta pomenila nove kazenske kroge, ob tretjem je zgrešila dvakrat, ob zadnjem pa trikrat, tako da je na koncu s skupno devetimi zgrešenimi tarčami in zaostankom 3:15,9 pristala na 28. mestu.

Skupno je Lampič zbrala 378 točk in sezono končala na 17. mestu skupnega seštevka.

V Canmoru bo zvečer ob 22.20 še zadnja moška preizkušnja, prav tako tekma s skupinskim startom, nastopil bo tudi Jakov Fak.