Zajcu do prvih stopničk zmanjkalo le pol točke

SZS

Timi Zajc je v Courchevelu na četrti posamični tekmi poletne velike nagrade v smučarskih skokih osvojil odlično četrto mesto, za prvimi stopničkami v karieri je zaostal le za pol točke.

Na četrto tekmo poletne velike nagrade v smučarskih skokih v francoskem Courchevelu se je skozi dopoldanske kvalifikacije uspelo prebiti petim od šestih Slovencev. Najboljši med kvalifikanti je bil Timi Zajc, Domen Prevc je vpisal peto oceno. V prvi seriji sta se nato do novih točk uspela prebiti le Zajc in Anže Lanišek. Zajc je s 125 metri in 112,5 točkami v enih slabših vetrovnih pogojev zasedal peto mesto, Lanišek je bil s 123.5 metri in 103,8 točkami na 17. mestu. Vodil je Rus Jevgenij Klimov s 132 metri in 124,6 točkami, daleč zadaj sta bila Avstrijce Daniel Huber s 128.5 metri in 116,7 točkami ter Stefan Kraft s 123.5 metri in 115,1 točkami. Jukija Sato je na četrtem mestu zbral 113,7 točk. D. Prevc je s 112.5 metri zasedel 37. mesto, Tomaž Naglič je osvojil 45., Rok Justin pa 47. mesto.

V finalni seriji sta oba naša še popravila svoji uvrstitvi. Lanišek je s 118.5 metri in skupno 222,4 točkami napredoval do letošnjega rezultata sezone na 12. mestu, Zajc pa je prve stopničke v karieri napadel s 128.5 metri ter z 247,4 točkami. Žal mu je na koncu do stopničk zmanjkalo le pol točke, toliko več je namreč zbral Roman Koudelka, sicer deveti po prvi seriji. Zmage se je veselil Klimov z 259,9 točkami pred Huberjem, ki je zbral 254,3 točk.

Karavana se bo naslednjič pomerila v japonski Hakubi čez dva tedna.