Lovro Kos z izjemnim skokom v finalu napovedal dobro turnejo

Smučarski skoki 29. Dec 202318:20 > 19:23 1 komentar
Lovro Kos

V Oberstdorfu se je tradicionalno začela skakalna novoletna turneja. V boj za zlatega orla se je podalo tudi pet Slovencev, navdušil pa je predvsem Lovro Kos.

Lovro Kos je bil že po prvi seriji na 13. mestu najboljši Slovenec, v finalu pa je naredil še korak naprej. Poletel je kar 139,5 metra in se povzpel celo med prvo peterico. Osvojil je četrto mesto. Za stopničkami je zaostal dobrih devet točk.

V finalu je odlično skočil tudi Peter Prevc, ki se je z 20. mesta po prvi seriji prebil celo na deveto mesto.

V drugi seriji so skočili vsi Slovenci, tudi Anže Lanišek, Domen Prevc in Timi Zajc. Ta je bil edini, ki je v prvi seriji izgubil svoj dvoboj, boljši je bil Švicar Gregor Deschwanden, slovenski skakalec pa se je kot srečni poraženec brez večjih težav prebil v finalno serijo.

Zajc je zadržal 14. mesto s prve serije, Anže Lanišek je končal kot 18., Domen Prevc pa je v finalu pridobil pet mest in je na koncu 22.

Po prvem skoku je vodil Nemec Andreas Wellinger, ki je prednost zadržal v drugi seriji. Slavil je pred Japoncem Rjojujem Kobajašijem. Tretji je bil Avstrijec Stefan Kraft.

Andreas Wellinger
Andreas Wellinger. Foto: profimedia

Zmago na novoletni turneji sicer brani Norvežan Halvor Egner Granerud, ki pa je že po prvem skoku zapravil vse možnosti za še enega zlatega orla. Skočil je slabo in izpadel v dvoboju z Italijanom Giovannijem Bresadolo.

Gre za že 72. izvedbo turneje štirih skakalnic. Novoletno turnejo sta do sedaj osvojila dva Slovenca: v sezoni 1996/97 Primož Peterka, 2015/16 pa Peter Prevc.